Marek Č. (25) se přiznal k brutální vraždě matky a nemocného bratra a teď... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 18. srpna 2022

Svátek slaví Helena, zítra Ludvík

Marek Č. (25) se přiznal k brutální vraždě matky a nemocného bratra a teď...

Marek Č. u soudu, který ho v říjnu poslal do vazby.
Marek Č. u soudu, který ho v říjnu poslal do vazby. (Foto Aha! – Jiří Čada)

Má velký hudební talent a mohl to dotáhnout daleko. Jenže Marek Č. (25) se přiznal k brutální vraždě své matky (53) a bratra (28). Teď alespoň za mřížemi vazby skládá muziku.

Marek Č. posílá své skladby známým z folklórního souboru, ve kterém dříve vystupoval. „Posílá aranžmá k hudbě a má i něco nového rozděláno,“ potvrdil Aha! Markův někdejší blízký kolega.

Vězení snáší
To, že zůstal v kontaktu s milovanou hudbou, pomáhá Markovi ve vazbě přežít. „Snáší uvěznění zatím až překvapivě dobře,“ popsal advokát Aleš Čáp, který za Markem do vězení dochází. „V obhajobě bude potřeba poukázat právě na neutěšené rodinné vztahy a předchozí bezúhonnost klienta, který dokázal vést hned dva orchestry,“ poodhalil strategii advokát. Markovi teď za dvojnásobnou vraždu hrozí dvacet let, nebo dokonce výjimečný trest.

Nesnesl výčitky
V Markově rodině pro jeho talent neměli pochopení. „Matka mu neustále vyčítala, že jí nepomáhá s psychicky postiženým bratrem, kterého pořád upřednostňovala,“ popsala Aha! blízká známá rodiny. Ta je přesvědčena, že matka na svého mladšího syna naopak měla být pyšná. „Pár týdnů před vraždou se jeho soubor dostal na seznam tradiční lidové kultury,“ dodala.

Může dostat doživotí
Své blízké Marek Č. loni v říjnu ubodal kuchyňským nožem v bytě ve Srázné ulici v Jihlavě. Útok následně zamaskoval jako loupežné přepadení a odjel do Brna, kde tehdy pracoval. Po několika dnech se ale policii přiznal. Nikdo netuší, co se v osudný okamžik odehrálo v Markově mysli. Bývalý student medicíny a hudební virtuos rozhodně nepůsobí dojmem protřelého násilníka a za hrůzný čin možná mohl psychický zkrat.
Virtuos teď skládá za zdmi brněnské vazební věznice.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.