Nový zákon: Na šmejdy s falešnou občankou! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 9. prosince 2023

Svátek slaví Vratislav, zítra Julie

Nový zákon: Na šmejdy s falešnou občankou!

Na šmejdy s falešnou občankou!
Na šmejdy s falešnou občankou! (Foto: ara)

Fantazie šmejdů, tedy nepoctivých organizátorů předváděcích akcí, nezná mezí. Stát to ví a snaží se s nimi držet krok. Chce na kontroly vysílat maskované inspektory s falešnou identitou!

S novými pravomocemi České obchodní inspekce počítá novela zákona, která by měla začít platit během příštího roku. Jednou z nich je, že by inspektoři při kontrolách používali falešnou identitu.

„Na předváděcích akcích žádají před vstupem organizátoři běžně občanský průkaz, znají pravou identitu inspektorů a vytvoří si seznam, který si případně rozešlou, podruhé již inspektora dovnitř nevpustí, protože jejich identita je jim známá,“ říká mluvčí inspekce Jiří Fröhlich. Pro konkrétní kontrolu by tak podle něj mohli inspektoři fasovat falešné doklady, pravděpodobně i s pozměněnou podobiznou kontrolora. Novela počítá i s tím, že by ČOI mohla vstupovat do uzavřených prostor podnikatelů.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.