Dietní manuál na léto pro vás! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 18. června 2024

Svátek slaví Milan, zítra Leoš

Dietní manuál na léto pro vás!

Diety jsou sice o změně stravování, ale ruku v ruce s tím jde disciplína a vytrvalost. Pozitivní myšlení se pochopitelně vítá!
Diety jsou sice o změně stravování, ale ruku v ruce s tím jde disciplína a vytrvalost. Pozitivní myšlení se pochopitelně vítá! (Foto Profimedia.cz)

Jak nejlépe a nejrychleji shodit? Jaké volit diety? Kdy je úspěch zaručen? Někdo trpělivě zkouší redukční programy každý rok, až kápne na ten pravý, jiný potřebuje poradit a nejlépe teď hned chce mít aspoň pět kilo dole. Jak se vyznat ve světě diet? Následující manuál obsahuje ty nejdůležitější, nejznámější a samozřejmě osvědčené.

Atkinsonova dieta

Je velmi kontroverzní způsob snižování váhy. Nezakazuje totiž potraviny, které jsou v jiných dietách nemyslitelné. Sníženy jsou pouze sacharidy. Povoleny jsou veškeré uzeniny a maso, mléčné výrobky bez omezení obsahu tuku, vejce, pečivo v minimálním množství, ale jen celozrnné, zelenina, ovoce, hořká čokoláda v minimálním množství, neslazené nápoje, víno v malém množství. Není dovoleno konzumovat jakékoli přílohy jako brambory, rýži, těstoviny, ze zeleniny a ovoce pak všechny, které jsou nasládlé (mrkev, kukučice, hrášek, meloun, banány, ananas), všechny sladkosti (krom povolených). slazené nápoje, pivo, alkoholické nápoje (krom vína).

Breussova dieta

Jde o očistnou kúru organismu, která spočívá ve 40denním nahrazení veškerých pevných potravin (tj. v podstatě všech potravin) zeleninovými šťávami a bylinkovými čaji. Plán dietní kúry je rozvržen na 40 až 42 dní. Je primárně určena nemocným rakovinou. Předpokladem totiž je, že nádor je živen látkami z pevné stravy. Pokud tělo dostane pouze zeleninové šťávy, přijme dostatek vitaminů pro své základní fungování, ale nádor vyhladoví a odumře. Díky radikálnímu omezení příjmu potravy má tato dieta za následek úbytek na váze. Kdo chce zhubnout, musí se vyzbrojit železnými nervy a pevnou vůlí, neboť po více než měsíc nevloží jediné sousto do úst, pouze tekutiny.

Cambridge dieta

Tato dieta, nesoucí název známého anglického univerzitního města, vznikla v 80. letech na čistě vědeckých poznatcích o obezitě a nadváze. V celém světě způsobila doslova »dietní« revoluci. Od všech ostatních diet se totiž liší tím, že nepracuje s běžnými potravinami, úpravou jídelníčku, nepočítá kalorie, ani nezakazuje tuky nebo sacharidy. Rovnou nahrazuje veškeré jídlo vlastními instantními výrobky, které obsahují přesné množství všech látek potřebných pro správné fungování organismu, a to při minimálním obsahu kalorií. Funguje velmi rychle. Je vhodná pro velmi obézní lidi. Při vysoké nadváze je reálný úbytek 5 až 10 kg za cca 4 týdny.

Tukožroutská dieta

Je založená na každodenní konzumaci tzv. tukožroutské polévky složené z velkého podílu vody a zeleniny (zelí, kořenová zelenina, rajčata, papriky a cibule v libovolném poměru), kterou lze ochutit bujonem, solí a vhodným polévkovým kořením. Chutí trochu připomíná lečo nebo mexickou polévku. Její maximální povolené množství na jednu porci není stanoveno, takže ji lze jíst téměř neomezeně. V průběhu diety se přidává do jídelníčku i malé množství jiných potravin, například rýže, maso nebo mléko.

Dělená strava

Je dietologický postup, který lze zařadit dlouhodobých programů snižování váhy spojených s celkovou změnou životního stylu. Strava se dělí podle obsahu živin na živočišnou (bílkoviny, tuky) a rostlinnou (sacharidy). Principem diety je dělení stravy na živočišnou a rostlinou. Teorie dělené stravy říká, že živočišného původu se v těle tráví jiným způsobem než ty rostlinné. Když je strava konzumována v kombinaci těchto složek, dochází zpomalení trávení a také tloustnutí. Pokud tělu dodáme tyto dva druhy potravin odděleně, každý je stráven zvlášť, rychleji a zdravěji. dit do y spostylu. vočišaridy).

Více z dietního speciálu včetně diet hollywoodských hvězd si můžete přečíst v tištěné verzi časopisu Nedělní Aha!.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.