Drama pomateného důchodce (85): 8 výstřelů u školky! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 29. května 2022

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Drama pomateného důchodce (85): 8 výstřelů u školky!

Pohled z budovy školky, objekt hlídala policie.
Pohled z budovy školky, objekt hlídala policie. (Foto: Twitter)

Invalidní důchodce (65) začal včera hodinu před polednem v Sudoměřicích na Hodonínsku pálit kolem sebe na ulici. Drama se odehrálo hned vedle mateřské školy plné dětí. Svědci popsali, že se ozvalo osm výstřelů. Kryli se a zalarmovali policii.

„V obci se nachází takzvaný aktivní střelec,“ informoval okamžitě hejtman Michal Hašek (ČSSD). Na místo vzápětí dorazila policie, posílená o zásahovou jednotku. „Muž se v době našeho příjezdu už ukryl ve svém domě. Zásahová jednotka do něj vstoupila a střelce zadržela,“ řekl policista Petr Zámečník s tím, že šílenec v té době spal. Zadrželi u něj krátkou střelnou zbraň. V té době bylo celé okolí uzavřeno, blízká školka dostala pokyn, aby nikdo nevycházel. „To jsme respektovali. Až jsme dostali pokyn, postupně jsme děti předávali rodičům,“ řekla zástupkyně školy Hana Veselá.

Přečtěte si
frannes
3. 5. 2016 • 14:03

myslím vážení,že pláčete na špatném hrobě, 20 let sem,tam, podstatné je ,že takový člověk vlastnil pistoli a to legálně,ať mi nikdo neříká ,že se duševní stav změní ze dne na den,nějaké formální prověření po pěti nebo kolika letech,co kdyby zabil nějaké děti.Měla by být oznamovací povinnost a takové oznámení by se mělo řešit hned odebráním zbraně (zbr. průkazu) do vyšetření psychického stavu,také si myslím,že jako u starších řidičů u aut je nutné stanovisko lékaře ,tak i zbrojních prkazů bych to viděl nad 60 let na roční cyklus.

pelagie
3. 5. 2016 • 08:16

Tak jak sakra , 65 nebo 85 let ???Bylo by dobře, aby jste si vždy přečetli co píšete.....

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.