Komunisté obsadili Výstaviště! Na 1. máje: Návrat do rudého »ráje«! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 29. května 2022

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Komunisté obsadili Výstaviště! Na 1. máje: Návrat do rudého »ráje«!

Výstaviště s komunisty bylo poloprázdné!
Výstaviště s komunisty bylo poloprázdné! (Foto Aha! – Daniel Černovský)

V Praze to včera žilo! Svátku práce včera využily k demonstracím všelijaké skupiny, které by rády mluvily do státního řízení. Od pravicových extremistů po komunisty. A kraloval jim »nejslavnější důchodce« Milouš Jakeš (93).

Bývalý generální tajemník ÚV KSČ přišel v neděli ráno na pražské Výstaviště a ve svém obvyklém »baloňáku« a klobouku čile dával autogramy desítkám fanoušků. Dostavil se i navzdory tomu, že akci pořádá KSČM, porevoluční obdoba jeho bývalé strany, k níž se ale nehlásí.

Jistoty nejsou

Místopředseda nových »rudých«, Jiří Dolejš (55), asi ze třetiny naplněnému amfiteátru pokynul: „Čest práci.“ A pak začal před publikem složeném zejména ze seniorů kritizovat vládu, která podle něho nenabízí lidem jistoty. „Bohužel si myslím, že milion chudých, půl milionu nezaměstnaných a důchodci, kteří nevyžijí z důchodů, si o těch jistotách myslí své,“ postěžoval si.

Vrazi a lháři?

Ne všichni přítomní ale byli senioři. A ne všichni tleskali. Dostavili se totiž i odpůrci KSČM s transparenty včetně rýmu »Komunisti proletáři? Vrazi a lháři!« a připomínali justiční vraždu Milady Horákové.

Ne všichni však komunistický pohled na svět sdílejí!

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.