Jak vzpomínali komunisté na Vítězný únor? Klaněli se Gottwaldovi! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 3. července 2022

Svátek slaví Radomír, zítra Prokop

Jak vzpomínali komunisté na Vítězný únor? Klaněli se Gottwaldovi!

Komunisté u hrobu.
Komunisté u hrobu. (Foto Aha! – Karel Kopáč)

Čeští i slovenští komunisté si dali včera sraz na pražských Olšanských hřbitovech. Byli se zde poklonit hrobu Klementa Gottwalda, který je před 67 lety provedl státním převratem.

Československo se poté na desítky let propadlo do hluboké totality a stalo se satelitem Sovětského svazu. Přesto se i dnes najde spousta bolševiků, kterým se po rudých časech stýská.
Na hřbitově už na ně čekali odpůrci tehdejšího režimu s transparenty typu »Vítejte u hrobu masového vraha«. Když ale »ozdobili« Gottwaldovu hrobku hákovým křížem, zasáhla policie a svastika musela pryč.

K hrobu dorazili příznivci i odpůrci.

Autor:  kol

Přečtěte si
ararat
22. 2. 2015 • 11:19

a ještě nám bude chybět gulag a bolševická verbeš.lidstvo je nepoučitelné

prroud
22. 2. 2015 • 10:50

Mam pocit ze po bolsevicich se nestejska nikomu,ale clanek tiskne podprahovou nenavist k socialismu a zivotnim jistotam lidi,kterej necpal bohatstvi statu cizakum a jednotlivejm oligarchum a obycejnyho cloveka neposilal okradenyho exekutorama zit pod lidskou dustojnost pod most,meli byste vic premejslet,novodoby hvezdy a zastanci onoho opravdu tvrdyho totalitarismu kterej se o lidi nestara!!! A komunisti by taky meli mit rozum a utridit si kdo za co v ty dobe stal,jakej opravdu byl a jestli si zaslouzi vzpominku.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.