Na sv. Valentýna, zamrzne i kolo mlýna! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 5. února 2023

Svátek slaví Dobromila, zítra Vanda

Na sv. Valentýna, zamrzne i kolo mlýna!

Sv. Valentýn nezklamal a přinesl chladno.
Sv. Valentýn nezklamal a přinesl chladno. (Foto ara)

Pořekadlo, že sv. Valentýn s sebou přináší zimu, se letos beze zbytku vyplní. Podle meteorologů nás čeká nejchladnější únorový týden. Kromě ochlazení bude pršet i sněžit.

Nad Českou republikou proudí na současné období relativně teplý vzduch ze Španělska. To se ale už brzy změní. „Teplé proudění vystřídá studený vzduch od severozápadu, který s sebou už zítra přivane kromě ochlazení také déšť a sníh. Srážky potrvají až do středy a od čtvrtka čekáme inverzi – na horách slunečno a v nížinách zataženo,“ vysvětlila meteoroložka Dagmar Honsová. V noci klesnou teploty až k minus šesti stupňům a nejvyšší odpolední nepřekročí čtyři nad nulou. 

Pak se oteplí

Konec února a počátek března už nebude tak studený. Meteorologové předpovídají oblačno až polojasno, občas déšť nebo déšť se sněhem, ráno a dopoledne místy mlhy. Ranní teploty se budou pohybovat kolem 2 stupňů nad nulou, mrznout by mělo jen při vyjasnění. Denní teploty pak budou šplhat k 6 °C.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.