Nejnadanější děti Česka: Hokejistka, tanečnice na vozíku i hudební virtuos! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 9. června 2023

Svátek slaví Stanislava, zítra Gita

Nejnadanější děti Česka: Hokejistka, tanečnice na vozíku i hudební virtuos!

Bojovnice Karolína.
Bojovnice Karolína. (Foto Aha! – Petr Novotný)

Nejnadanější děti z celého Česka se sešly mezi výherci 17. ročníku soutěže Zlatý oříšek za rok 2015. Hokejistka, tanečnice na vozíku, mladý pozounový virtuos i další děti mají přes rozdílné zájmy jednu věc společnou. Přes nízký věk tvrdě dřou, aby to někam dotáhly. A už teď jsou machři!

Karolína Dejová (8) - bojovnice na vozíčku
Karolínka má od mala výrazný hendikep. Nemůže chodit a je trvale odkázaná na invalidní vozík. To ji ale vůbec neodradilo od toho, aby si splnila své velké přání – stát se tanečnicí. „Tancuju už dva roky. Byl to můj nápad a také babiččin. Fandí mi celá třída. Můj sen je tancovat a stepovat v Paříži,“ popsala Karolínka. Ta by svojí bojovností mohla být vzorem spoustě »zdravým« , ať už dětem, nebo dospělým. „Vyhrála jsem soutěž Mecheche, tancovala jsem v pražské Lucerně i ve Vídni,“ pochlubila se.

Jaroslav Voříšek (14) - zpívající pozounista
Nadaný muzikant Jarda na soutěž patří zdaleka nejen kvůli svému jménu. Jeho »záběr« je obdivuhodný a vyhrává jednu soutěž za druhou. „Hraju na tenor saxofon, na pozoun, bicí, nedávno jsem začal hrát na klavír a také zpívám. Zítra dělám přijímačky na konzervatoř,“ popsal. Má při tolika hudebních zájmech vůbec čas jít ven s kamarády? „S holkama jo, s klukama ne. Holky jsou přednostnější. Přirozeně mě obdivují,“ řekl se smíchem. Jarda je k hudební kariéře tak trochu předurčený. „Jsem z hudební rodiny, tatínek je profesionální muzikant, sestry zpívaly a bicí mám po dědovi,“ vysvětlil.

Dobruše Lukášová (14) - včel se nebojí
Teprve čtrnáctiletá dívka zvládá zálibu, na kterou by si netrouflo mnoho dospělých – chová včely. „Ke včelaření mě přivedla paní učitelka z biologického kroužku. Včely jsem si pořídila loni a letos by od nich snad už mohl být i med. Nebojím se, chodím k nim i bez rukavic. Nikdy mě nenapadly,“ vysvětlila Dobruška. Pro dívku je včelaření neobvyklý koníček. „Dělají to spíš kluci, holky včelařky kolem sebe žádné nemám. Můj největší úspěch je čtvrté místo v národním kole Zlatá včela, skončila jsem za třemi staršími kluky,“ dodala.

Kateřina Dvořáková (12) - Jágr jí nezajímá...
Sport pro drsné klukovské rváče? Na to zapomeňte! Hokej může dělat i »křehká« dívka. A navíc v něm být velice úspěšná a reprezentovat i Česko. „Lední hokej dělám od tří let. Ten sport se mi začal líbit, bydleli jsme hned vedle hokejového stadionu, byla jsem tam furt,“ popsala Katka svoje začátky. „Spoluhráči na tréninku mě berou, jako bych byla kluk, nikdy jsem neměla problém,“ vysvětlila mladá brankářka, která by jednou chtěla hrát v NHL. A co říká na legendárního Jardu Jágra? „Není to gólman, takže to pro mě není ono...“ směje se.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.