Matka dala na svůj instinkt a její dcera dnes žije! Kdyby poslechla rady lékařů… | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 28. ledna 2022

Svátek slaví Otýlie, zítra Zdislava

Matka dala na svůj instinkt a její dcera dnes žije! Kdyby poslechla rady lékařů…

Fotografie
Fotografie (internal)

Kdyby Amanda Davies před rokem dala přednost doporučením lékařů před svou intuicí, její čtyřletá dcera Lil by dnes už možná nežila. Podezření na nádor na mozku lékaři nakonec potvrdili.

Když byly Lil tři roky, začala u ní její matka pozorovat zvláštní změny v chování i pohybu. Velice podezřelé jí bylo už to, že si Lil stěžovala na časté bolesti. Průvodním jevem těchto bolestí byla také snížená motorika, která se projevovala tak, že holčička začala mít problémy s chůzí, někdy udělala sotva jen pár kroků. Z dovolené ve Španělsku se mladá rodina z Walesu už vracela s dcerkou na vozíčku… Ihned po návratu navštívila několik lékařů s prosbou o provedení rentgenu mozku. Poté, co si o příznacích své dcery vyhledala více informací na internetu, byla si téměř jistá, že je to nádor na mozku, který tyto problémy způsobuje. A bylo tedy více než nutné jej co nejdříve potvrdit a začít s léčbou.


Jak správně uvádí britský Daily Mail, jsou to právě nádorová onemocnění mozku, která způsobují smrt u dětí daleko častěji než jakýkoliv jiný typ rakoviny. A jakékoliv zpoždění v diagnóze může mít zásadní dopad na zdraví jedince. V neprospěch Amandy a její nemocné dcerky všichni lékaři odmítali provést vyšetření mozku s tím, že bolesti hlavy považovali za přecitlivělost a zhoršenou motoriku přičítali tzv. hypermobilitě kloubů, kterou prý vyřeší pomoc fyzioterapeuta. Nebylo zbytí. Amanda si nemohla dovolit ztrácet čas dalším přemlouváním. Proto se rozhodla odvést svou dceru na pohotovost s tím, že je po těžkém úraze hlavy způsobeným pádem. Až zde se vytouženého rentgenu konečně dočkala! A její obavy se samozřejmě naplnily! Za čtyři dny už ležela malá Lil na operačním sále. Po náročené desetihodinové operaci byl nádor odstraněn. Pooperační stavy malé bojovnice provázely několik dní nesnesitelné bolesti, ale postupem času spělo vše k lepšímu. Dnes je to více než rok a jediné, čím se odlišuje od svých vrstevníků je stále trochu nejistá chůze. Ačkoliv nemá Lil ještě úplně vyhráno, z nejhoršího je díky úsilí své maminky venku!

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.