Neuvěřitelné! Želvák Eberhard pražským chovatelům »zamrzl«! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 23. června 2024

Svátek slaví Zdeňka, zítra Jan

Neuvěřitelné! Želvák Eberhard pražským chovatelům »zamrzl«!

Eberhard se k radosti všech rozhýbal a za svou oblíbenou ošetřovatelkou Natašou Velenskou a pamlskem zamířil domů.
Eberhard se k radosti všech rozhýbal a za svou oblíbenou ošetřovatelkou Natašou Velenskou a pamlskem zamířil domů. (Foto Zoo Praha – Petr Hamerník )

Více než dvěstěkilový želvák Eberhard v pražské zoo »zamrzl«. Šli na něj čtyři chlapi, aby ho ztuhlého dopravili domů. Eberhard to ale nakonec vyřešil sám.

 

Na přenos prochladlé želvy se chystala parta silných mužů
Samec želvy sloní santacruzské si celé léto užíval ve výběhu s ostatními želvami. Na rozdíl od nich se ale Eberhard do pavilonu nevracel a vychutnával si i teplé letní noci. Teplotní zlom o uplynulém víkendu ho ale zradil. „Vnitřní orgány velkých želv si udržují stálou teplotu několik dnů, a tak nečekaný chlad Eberhardovi neublížil, ale přestal se kvůli němu hýbat,“ objasnila mluvčí zoo Jana Myslivečková. Ani na lákání milované chovatelky nereagoval, a tak v pondělí nastoupili silní ošetřovatelé odhodlaní drobečka vážícího 230 kilo odnést. V tu chvíli ale vysvitlo na půl hodiny sluníčko. Eberhard »roztál« a vydal se za ošetřovatelkou k domovu po svých.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.