Čtenáři Aha! mají velké srdce: Chtěli pomoci 5 štěňátkům, ale… Dali domov 20 psům! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 26. ledna 2022

Svátek slaví Zora, zítra Ingrid

Čtenáři Aha! mají velké srdce: Chtěli pomoci 5 štěňátkům, ale… Dali domov 20 psům!

Matýsek odjel do Brna. Patnáct let měla Alena Antonínová z Brna černého voříška. „Dalšího psa jsem si chtěla opatřit až na důchod,“ líčila a dodala: „Když jsem ta štěňata pak viděla v Aha!, bylo rozhodnuto.“
Matýsek odjel do Brna. Patnáct let měla Alena Antonínová z Brna černého voříška. „Dalšího psa jsem si chtěla opatřit až na důchod,“ líčila a dodala: „Když jsem ta štěňata pak viděla v Aha!, bylo rozhodnuto.“ (Foto Aha!: Jiří Čada)

»Kontejneráčci« – osm jednodenních štěňat, které někdo vyhodil k popelnici, už má díky čtenářům Aha! domov. A nejen oni. Jejich snímky vyvolaly mezi lidmi lavinu lidského soucitu.

V polovině února je našli v papírové krabici odložené u kontejneru jednoho z jihlavských supermarketů. Jejich máma byla uvázána opodál u dopravní značky. „Tři ze štěňat se nám podařilo udat velmi rychle, když však prostřednictvím Aha! zbylí tři pejsci a dvě fenky žebrali o přízeň vašich čtenářů, strhla se vlna zájmu,“ řekl vedoucí jihlavského útulku Aleš Toman.

Přes značné nároky pracovníků útulku na budoucí majitele, se po štěňatech doslova zaprášilo. Ani pak ale další zájemci neodjížděli s prázdnou. „Mnozí zájemci, na které se už štěňata nedostala, si od nás nakonec odvezli naše další pejsky. Ze zhruba čtyřiceti nám jich tu zbylo dvacet,“ pochvaloval si Aleš Toman.
Už včera ale přibyli další… Nejnovějším přírůstkem je sotva odrostlé štěně jezevčíka, které se patrně majiteli ztratilo v lese.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.