Zapomeňte na muškáty! 5 hvězd kvetoucího balkonu | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Zapomeňte na muškáty! 5 hvězd kvetoucího balkonu

Zapomeňte na muškáty!
Zapomeňte na muškáty! (Foto: Profimedia.cz)

Nemáte zahrádku, ale na kvetoucí balkon si potrpíte a muškáty už vás nudí? Osázejte truhlíky květinami barevně a netradičně.

Sultánka kvete celé léto

Netýkavka balzamína (lidově sultánka) zkrášlí balkon po celé léto. Hodí se pro ni polostinné nebo stinné místo. Tvoří hustý keřík vysoký kolem 40 centimetrů a na výběr máte spoustu barev od bílé přes růžovou a fialovou až po červenou, volit můžete i mezi jednoduchými, poloplnými nebo plnými květy. Vyžaduje hojnou zálivku, substrát by neměl vyschnout, zároveň však rostlina nesmí stát ve vodě.

Clemantis – plamének balkon oživí

Clemantis patří k neprávem opomíjeným balkonovým rostlinám. Většina z nás si ho totiž představí jako popínavý keř, ale jsou i varianty, které tvoří nízké keříky, ideální do květináčů. Vyžadují dostatek slunce, ale na hodně slunná místa se nehodí, protože jejich substrát by neměl nikdy vyschnout nebo se přehřát.

Lobelky přežijí všechno

Lobelie snesou stín severních a východních stran, ale také přímé slunce jihu a západu. Pěstovat se dají zkrátka úplně všude a můžete je mít hned ve dvou variantách – lobelku drobnou nebo lobelku převislou do truhlíků. Kromě tradiční modré barvy existují i varianty růžové a bílé. Vyžadují pravidelnou zálivku, opatrní buďte při hnojení, dusík jim totiž nesvědčí.

Fuksie patří na sever

Pokud se vám zalíbila rudá krása fuksií, vězte, že se jim bude dobře dařit na východní a severní straně. Vyhovuje jim polostín až stín, nesnášejí ale průvan a vítr. Fuksií existuje deset tisíc odrůd, najdete fuksie vzpřímené, převislé či polopřevislé. Jejich květy se dělí na jednoduché, plné i poloplné. I ve stínu fuksie potřebují vydatnou a pravidelnou zálivku.

Pořiďte si pantoflíček

Možná znáte pantoflíček jako pokojovku, ale existují i druhy, které jsou na balkon jako stvořené. Květy neobvyklého tvaru a zajímavá barevnost balkon oživí. Pantoflíčku neprospívá přímý sluneční svit, vyžaduje spíše polostín, chladné místo a vydatnou zálivku. Pantoflíček je jednoletka, pokud ho budete pravidelně stříhat, dosáhnete toho, že pokvete celou sezonu.Autor:  neo

Přečtěte si
zhulena.vydra
26. 4. 2015 • 13:41

Vzkaz pro debila, co psal tento článek: žádná FUKSIE neexistuje! Pouze a jen FUCHSIE!!! Debile, když už máš v hlavě nas#áno, tak použij Google!

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.