Neskutečné! Utopil se jim žák (†13): Učitelky dostaly podmínky!

Za smrt školáka Petra B. (†13) dostaly dvě pražské učitelky u domažlického soudu podmínky. Hoch se utopil při školním výletě v zatopeném lomu ve Starém Klíčově na Domažlicku.
Alena D. (60) dostala podmínku na dva a půl roku a Yvona Z. (52) na dva roky. Ženám hrozilo až šest let vězení. „Nevěřily nám, když jsme jim říkali, že Petr skočil do vody a zůstal pod molem. Odbyly nás tím, že tyhle vtipy jim nemáme dělat,“ řekl soudu Petr Skutil (14), který s utopeným hochem seděl čtyři roky v lavici.
„Za chvíli jsme slyšeli rány, jak Petr zespoda bouchá do barelu. Opět jsme na to upozornili učitelky. Zase nám nevěřily,“ dodal Skutil. Chlapec tak zůstal pod vodou čtvrt hodiny, dokud ho nevytáhl správce areálu Zdeněk Zrůst. To už ale bylo pozdě. Učitelky vinu za smrt dítěte odmítají.