Kontroverzní politik David Rath v slzách: Zemřel mu táta Ratmír (†83)! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. května 2024

Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Kontroverzní politik David Rath v slzách: Zemřel mu táta Ratmír (†83)!

Fotografie
Fotografie (internal)

Jedním z důvodů, proč chtěl bývalý poslanec a hejtman Středočeského kraje David Rath (48, dříve ČSSD) opustit vazbu, byl špatný stav jeho otce Ratmíra (†83). Soud mu vyhověl – a udělal dobře. David Rath tak mohl se svým otcem strávit poslední měsíce života. Ratmír totiž o víkendu zemřel.

Jako první to médiím bez bližších podrobností oznámila Eva, manželka Davida Ratha. Její tchán Ratmír byl uznávaným endokrinologem. V očích veřejnosti mu ale uškodilo, že se přímo angažoval v korupční kauze svého syna. Jako údajný majitel bankovek v hodnotě zhruba osmi milionů korun, které policie zabavila při domovní prohlídce v Rathově domě, chtěl peníze vrátit. Prý byly jeho, a nikoli syna. Soud však jeho žádost zamítl.

Vydělal v Kataru
Kde lékař tolik peněz vzal? „V minulosti jsem byl jako endokrinolog v Kataru a hodně jsem vydělával. A manželka vedla v Roudnici restauraci, kde si jeden boháč objednával samé zabijačky, a vydělala tak majlant. Začala to schovávat,“ řekl v roce 2012 v exkluzivním rozhovoru pro Aha!

Poranil si páteř
Podobně se pak písemně vyjádřil i pro soud, kam ho přizval loni v říjnu soudce Robert Pacovský. Tehdy se Ratmír už nemohl osobně účastnit – zlomil si obratel a poranil páteř. Jeho špatný zdravotní stav byl důvodem, proč před několika týdny David Rath žádal odklad soudního jednání.
„Mám těžce nemocného otce. Musím mu připravovat léky, snídani. Pak zajistit oběd. Je to pro mě docela komplikace. Takže to chci se soudcem řešit. Považuji to za docela faul,“ citoval Ratha Český rozhlas. Soudce však jeho žádost i tentokrát zamítl.

Odklad? Zatím ne!
Pokračování soudu je naplánované na příští týden. David Rath může kvůli úmrtí v rodině požádat o odklad. „Zatím nám žádná taková žádost nepřišla,“ uvedla včera mluvčí Krajského soudu v Praze Zuzana Steinerová pro server Lidovky.cz.

David Rath pro Aha!: Bylo to milosrdná smrt!

Jak se cítíte?
„Je to pro nás obrovská rána, ačkoli jsme to vzhledem k tátově věku a zdraví čekali. Jeho stav se zhoršil prudce a rychle, takže se dlouho netrápil. Nebál bych se mluvit o milosrdné smrti.“

Mrzí vás, že soudce nepovolil odročení soudu?
„Mrzí mě to velmi. Mohl bych tak být posledních několik dní se svým otcem. Jsem ale vděčný alespoň za to, že jsem poslední tři čtvrtě roku nestrávil ve vazbě. Mohl jsem tak být s ním alespoň občas.“

Byla péče o vašeho otce hodně náročná?
„Musel jsem mu se vším pomáhat. Měl podlomené zdraví po zranění páteře. Už nemohl sám vstát, ani se najíst.“

Pohřeb už proběhl?
„Ano, poslední rozloučení se konalo tento týden.“

Autor:  vr,vlb

Přečtěte si
illis
18. 10. 2014 • 14:23

raspina Také si myslím, že až tolik zase vydělat Ratmír Rath vydělat nemohl, znám víc lidí, kteří pracovali v té době v zahraničí, samozřejmě, že měli o dost vyšší příjmy, ale aby z toho našetřili miliony, to rozhodně ne, postavili baráky, ale auta už si brali na půjčky. A že paní Rathová mohla zbohatnout na zabijačkách pro milionáře, jo to by ten milionář musel sám zchudnout . Nejspíše moc dobře věděli celá Rathovic rodina, že milionové částky při uložení do banky by byly hodně podezřelé. A už vůbec neřeším, zda to byly miliony mladého nebo starého pána. Dnes musíte miliony brát, aby jste mohli miliony našetřit. Takže Davide Rathe asi tak nějak .

jity
18. 10. 2014 • 11:49

Měl by dostat pořádnej flastr za to, že je břídil, kam se hrabe za nedotknutelným Ritigem. Tak měl krást a potom by se mu také nic nestalo.

henes
17. 10. 2014 • 13:51

Kontroverzní politik David Rath v slzách: Zemřel mu táta a což teprve až dostane pořádnej flastr...(snad) tak to s ještě v slzách posere...........

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.