Buď je to spiknutí nebo si Kramný další lží ještě víc zavařil!

Petr K. sedí za mřížemi a čeká, jestli nakonec uspěje historka o otravě nebo seriózní výzkum forenzních patologů. To mu ovšem nebrání, aby si ve své situaci ještě přitížil. Příběh o policejní brutalitě, které měl během výslechů čelit, rozprášil vyšetřoévací orgán jako neprokazatelný. Tudíž tu jsou dvě varianty. Kramný lhal, aby dojal poslední zbytky příznivců, co mu zbyli, to je ta první. Druhá možnost ukazuje na snahu PČR podobné případy zamést pod stůl, aby díky svým obvyklým vyšetřovacím metodám nedošla v očích veřejnosti k újmě.
Petr Kramný si několikrát ze své vazby postěžoval, že během série výslechů, které od letošního února podstoupil, došlo k napadení jeho osoby vyšetřovatelem. "Vyšetřující kriminalista se mnou jednal jako s kusem hadru. Byl jsem surově zmlácen a sprostě ponižován," tvrdí Petr K., který podal stížnost. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) to však vidí jinak.
Až dva roky navíc
"Nebylo zjištěno, že by policie na obviněném spáchala jakýkoli trestný čin," potvrdila Blesku mluvčí GIBS Radka Sandorová. Pokud by to policie chtěla dál řešit, může to muži obviněnému z dvojnásobné vraždy Moniky (†36) a dcery Klárky (†8) ještě přitížit. "Pokud to bude kvalifikováno jako trestný čin pomluvy, potom mu hrozí až dva roky odnětí svobody. Myslím si ale, že vzhledem k výši trestu, kterému čelí už nyní, nebude z tohoto vůbec obviněn," komentuje situaci právník Jan Černý.
Jak to tedy s bitím bylo?
"Žádné viditelné stopy bití klient na těle ale po výslechu neměl," potvrdil absenci přímých důkazů již dříve bývalý obhájce Petra K. Jaromír Richter. A v tom duchu zní i závěr inspekce. "Nebylo zjištěno, že by policie na obviněném spáchala jakýkoli trestný čin," uvedla mluvčí GIBS Radka Sandorová. "Očekávali jsme, že odloží oznámení mého klienta. Že se policie podrží," prohlásila obhájkyně Kramného Jana Rejžková. Tak si vyberte!