Záhada hrobu Stelly Zázvorkové: Udělal chybu kameník nebo její dcera zemřela o 4 roky později?! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 10. srpna 2022

Svátek slaví Vavřinec, zítra Zuzana

Záhada hrobu Stelly Zázvorkové: Udělal chybu kameník nebo její dcera zemřela o 4 roky později?!

Stella Zázvorková
Stella Zázvorková (Foto Aha! – Petr Novotný a ara)

Nejen zbytečná práce, ale navíc obrovská záhada! Na novém náhrobku Stelly Zázvorkové (†83) na hřbitově v pražském Motole vytesal kameník špatné datum úmrtí hereččiny dcery Jany (†15). Ta zemřela v roce 1961 a ne 1965, jak je mylně uvedeno. Zvláštní ovšem je, že už na původním náhrobku byla chyba...

Jako rok Janiny smrti tu byl uveden letopočet 1963. Janiných rodičů Stelly a Miloše Kopeckého už se sice těžko doptáme, kdy se jejich dcera skutečně narodila, ale světlo do záhady alespoň částečně vnáší poslední Kopeckého manželka Jana. Ta ve svojí knize Můj život s Mildou potvrzuje, že Jana, která se narodila v roce 1946, zemřela skutečně ve svých 15 letech.

„Se Stellou je nadále spojovala dcera, jejíž osud se tragicky naplnil, když jí bylo pouhých 15 let – v roce 1961. O tom, jak k neštěstí došlo, vím pouze z vyprávění,“ píše Kopecká v knize doslova.  Jana tehdy chtěla spáchat tzv. manifestační sebevraždu, ale nakonec při ní skutečně zemřela.
Na záhadu kolem nápisů na hrobě upozornili i čtenáři Aha!. „Janě bylo přece patnáct let, když zemřela, a ne devatenáct, jak stojí na kameni,“ zlobí se.
Jediného hereččina žijícího příbuzného, synovce Jana Zázvorku (55), který nechal hrob opravit, to ale nechává v klidu. „Řešit to určitě nijak nebudu, stalo se,“ řekl Aha! filmový architekt. „Přece to nenechám celé znovu předělávat?“ krčí rameny.

Zřejmě převzal po tetě Stelle zásadu, že důležitější jsou věci za života a ne až po smrti. Záhada nápisů na hrobě Zázvorkové tak zůstane zjevně navždy nedořešená.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.