Vdova po Václavu Postráneckém měla u nohou i Gotta: Svět mě pořád baví! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. března 2023

Svátek slaví Arnošt, zítra Kvido

Vdova po Postráneckém měla u nohou i Gotta: Svět mě pořád baví!

Tento dům v Říčanech si herec vysnil. Před ním si Postránečtí vyzkoušeli čtyři byty.
Tento dům v Říčanech si herec vysnil. Před ním si Postránečtí vyzkoušeli čtyři byty. (Foto Aha! – Martin Pekárek)

Žili spolu 54 let jako dvě hrdličky. A když před třemi lety Václav Postránecký (†75) prohrál boj se zákeřnou rakovinou, pro hercovu manželku Helenu (75) to byla obrovská rána. Na život ale nezanevřela. Dokonce kvete a její věk by jí ani náhodou nikdo nehádal.

Je to pár dnů, co bývalá tanečnice a baletka Helena Postránecká navštívila Český rozhlas a náhodně se potkala s Gottovým tajemníkem Honzou Adamem (58). „Neznáme se, nikdy jsme se neviděli, ale vy jste určitě paní Postránecká. Okamžitě jsem vás poznal,“ pravil Adam. Paní Helenu to zaskočilo a odvětila: „Jak je to možné?“ A Adam vysvětlil: „Máte pořád šmrnc a jiskru v oku, jako když jste s Karlem Gottem a Jirkou Kornem natáčela v roce 1977 jejich slavnou operetní směs.“ A měl pravdu. Helena se za těch 45 let téměř vůbec nezměnila. Tehdy byla členkou baletní skupiny Josefa Koníčka a vystupovala ve všech pořadech Zpívá Karel Gott, které se točily ve Slaném. A tato směska Operetní svět, kde Heleně klečí u nohou jak Gott, tak Korn, se stala nejproslulejší.

Postráneckého posmrtné tajemství odhaleno! A to je fofr, radikální změna Vondráčkové

Video se připravuje ...

Mami, kde jsou vrásky?

„Honza Adam mě rozhodně potěšil, když mě poznal,“ přiznala Aha! Helena a pokračovala: „Já jsem ale nikdy nepodstoupila žádnou omlazující metodu, máte moje slovo. Nedávno mě navštívil syn, vzal mi tváře do dlaní a říká: Mami, to není možný, kde máš vrásky?“ Tanečnice, která si zahrála i ve filmech, prostě nedovolila, aby ji smrt hereckého barda, se kterým má syna a dceru, převálcovala. Žije pro děti, pro vnoučata, a především pro sebe. „Jsem už v důchodu, ale snažím se být neustále v neklidu. Třeba teď vyrážíme s kamarádkou do přírody na takový ozdravný pobyt. A doma, tam je pořád co dělat. A svět mě pořád baví,“ usmála se zřejmě při vzpomínce na manželův nejslavněšjší film S tebou mě baví svět.

Oblíbený hrneček

Starat se o Postráneckého vysněný dům v Říčanech, kde jsme Helenu navštívili, není opravdu žádná legrace. „Jsem tu ale šťastná a Václava tu pořád mám. Na jeho pracovnu nikdo nesmí sáhnout. A mám tu také jeho nejoblíbenější hrneček, ze kterého tak rád pil, jeho Buddhy a spoustu dalších věcí, díky kterým ho mám stále na očích,“ vysvětlila Helena a dovolila, abychom si některé věci, ze kterých dýchá herecký bard, vyfotili.

Dara Rolins: Proč se převlékla za Gotta? A jak se jí zpívalo s Charlottkou?

Video se připravuje ...Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.