Princezna se zlatou hvězdou Marie Kyselková (82): Pendluje mezi domovem a blázincem | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 26. května 2024

Svátek slaví Filip, zítra Valdemar

Princezna se zlatou hvězdou Marie Kyselková (82): Pendluje mezi domovem a blázincem

Aha! informovalo
Aha! informovalo (Foto Aha! – Martin Pekárek, ara)

Velké trápení prožívá Princezna se zlatou hvězdou Marie Kyselková (82)! Několikrát do roka musí být v pavilonu 29 v pražské Psychiatrické nemocnici v Bohnicích. „Je to gerontologický pavilon. Je to smutné, ale Nanynce už to moc nemyslí,“ řekl Aha! hereččin kamarád a soused z domu Ivo Niederle (88).

„Teď se Nanynka z Bohnic zase vrátila. S láskou o ni zase pečuju, chodím nakupovat, a to víte – dones, přines, zapni! Dělám jí sluhu – a rád. Pro mě je to léta moje královna,“ netajil pro Aha! Niederle, představitel poručíka Ládi v Třiceti případech majora Zemana.

Celý příběh je o to smutnější, že právě v Bohnicích donedávna přebývala i starší dcera Kyselkové Žofie (40). Ta vystudovala balet, s nímž slavila úspěchy na prknech Národního divadla. Po těžkém úrazu ale potom pracovala jako maskérka, mimo jiné líčila i hvězdy muzikálu Fantom Opery.

„Žofinku beru jako svou dceru. Je to moc smutný, když si uvědomím, že tak skvělá matka s tak bezvadnou dcerou nacházejí útočiště v blázinci,“ posteskl si Niederle, který Kyselkovou v Bohnicích vždycky alespoň párkrát za ty dva měsíce navštíví. „Je tam z ní nerudná bába! Aspoň ji ale vytáhnu na to její cigáro a ona trochu pohne kostrou. Jinak by jenom seděla a hleděla,“ dodal Niederle.

Dcera "princezny se zlatou hvězdou": Maminka už nemůže chodit!

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.