»Princezna Lada« Kyselková (82): V BLÁZINCI I S DCEROU! Skončily tam obě najednou… | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. května 2024

Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

»Princezna Lada« Kyselková (82): V BLÁZINCI I S DCEROU! Skončily tam obě najednou…

Herečka se po operaci krčku zhroutila a léčí se v Bohnicích.
Herečka se po operaci krčku zhroutila a léčí se v Bohnicích. (Foto Aha! – Martin Pekárek, David Kundrát, Martin Hykl, ara)

Velké trápení prožívá princezna se zlatou hvězdou Marie Kyselková (82)! Po operaci krčku se začala pohybovat jen s chodítkem. A to ji rozhodilo natolik, že je teď už tři měsíce v péči pražské Psychiatrické nemocnice v Bohnicích.

„Je to všechno moc smutné,“ posteskl si její soused v domě, herec Ivo Niederle (88), který se o takřka nepohyblivou Kyselkovou denně vzorně staral.

„Ani nevíte, jak mi Nanynka chybí! S láskou jsem o ni u nás v domě pečoval. Ta její hospitalizace v Bohnicích mne dostala do nemocnice, kde jsem už týden. Udělalo se mi nevolno. Fyzicky jsem v pohodě, ale psychicky je mi šoufl. Je to prázdnotou po Nanynce,“ vyznal se Aha! představitel poručíka Ládi v Třiceti případech majora Zemana z obrovské náklonnosti ke Kyselkové.

Celý příběh je o to smutnější, že právě v Bohnicích donedávna přebývala i starší dcera Kyselkové Žofie (40). Ta vystudovala balet, s nímž slavila úspěchy na prknech Národního divadla, a po těžkém úrazu potom pracovala jako maskérka, mimo jiné líčila i hvězdy muzikálu Fantom opery.

„Žofinka je na tom psychicky blbě. Měla díky tomu i špatnou motoriku. V Bohnicích už ale není. Leží v nějakém ústavu mimo Prahu,“ vysvětlil Niederle.

Utekl na reverz

Niederle byl Kyselkovou v Bohnicích párkrát navštívit. „Už jí to tam taky štve, jako mě v Nemocnici pod Petřínem. Rozhodl jsem se ale podepsat reverz, a Nanynku snad už počátkem února taky pustí domů. Tak se těším, že budeme zase spolu hospodařit,“ doufá herec.

Dcera "princezny se zlatou hvězdou": Maminka už nemůže chodit!

 

Video se připravuje ...Přečtěte si
vigela
18. 1. 2018 • 10:35

Proč musíte používat dehonestující výraz blázinec? / Paní Kyselkové přeji hodně zdraví.

defakto
18. 1. 2018 • 08:41

... je to moje nejoblíbenější princezna . At je ráda , že chodí aspon s chodítkem , že se může vrátit domů a že je tam někdo , kdo jí chce pomáhat .

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.