Miluju masturbaci, sex už tolik ne. Proč? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. dubna 2024

Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie

Miluju masturbaci, sex už tolik ne. Proč?

Paní Michaela radí čtenářům s jejich sexuálními problémy...
Paní Michaela radí čtenářům s jejich sexuálními problémy... (Foto ara)

Paní Michaela radí čtenářům s jejich sexuálními problémy...

Dobrý den, můj denní rozvrh s partnerem se dost rozchází, proto častěji masturbuji, než mívám pohlavní styk. Když se ale už setkáme,  ztrácím chuť na sex. Sebeuspokojování mě baví mnohem víc. Co se se mnou děje? Děkuji za odpověď. (Sandra, 38)

Dobrý den, pokud vás masturbace uspokojuje, ale "nebaví" vás sex s partnerem, je možné, že procházíte právě krizí ve vztahu, partner vás nepřitahuje či jste právě v přechodném období, ve kterém o sex nemáte prostě zájem. Ženy se podle touhy po pohlavním styku, citlivosti k sexuálním podnětům a schopnosti dosáhnout orgasmu dělí do několika skupin. Snížená sexuální touha se může týkat žen v jakémkoliv věku.

Trvá-li však ztráta chuti k sexu delší dobu, může být řešením návštěva sexuologa nebo psychologa. Příčin snížené sexuální touhy je mnoho; od těch tělesných - větší unavitelnost, hormonální nerovnováha (zde je možné podáním některých typů hormonů pomoci), mikrotraumata v pánevní oblasti, příliš mnoho stresu přes rozdělení povinností až po psychické starosti, konflikty a nedorozumění, které se partnerství mohou a nemusí týkat. Určité procento žen prochází obdobím (různě dlouhým), kdy jsou frigidní a nejeví o sex zájem. To by ale ve fungujícím vztahu nemělo trvat dlouho. 

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.