Postřeleni při pytlačení | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 6. prosince 2023

Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín

Postřeleni při pytlačení

Muži vyrazili pytlačit.
Muži vyrazili pytlačit.  (Foto Aha! – Mid. UI)

Pytlačení v panském lese se koncem října 1910 nevyplatilo dvěma mužům z Prahy-Holešovic. Oba utrpěli zranění a skončili v pražské všeobecné nemocnici, přičemž mladší z pytláků dopadl o dost hůře – se zraněnou páteří.

Deník Čas dne 1. listopadu zmíněného roku případ detailně popsal pod titulkem »Postřeleni při pytlačení« takto: „Před několika dny dopraveni byli do všeobecné nemocnice pražské dva postřelení muži, 21letý zedník Jan Čechura a 46letý polír František Růžička z Holešovic. Oba zraněni byli na zádech a tvrdili, že prý na cestě z Líšnice do Českého Brodu v lese byli přepadeni pytláky a postřeleni.“ C. k. četnictvo, které případ vyšetřovalo, ovšem mělo na věc odlišný názor.

Opět Čas: „Dle zprávy četnictva stal se však případ takto: Růžička s Čechurou v lesích u Líšnice pytlačili a dostali se do zápasu s lesníky. Záhadou ovšem jest, že oba střeleni jsou ze zadu – panští zřízenci neměli přece právo stříleti po utíkajících.“ Zraněný Růžička dopadl ještě relativně dobře, hůře na tom byl jeho parťák. „Stav Čechurův jest stále velmi vážný, neboť má zraněnou páteř,“ informoval deník Čas závěrem.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.