Shodil zámečníka pod vlak | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 6. prosince 2023

Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín

Shodil zámečníka pod vlak

Ilustrační foto
Ilustrační foto (ara)

ámečník Koloman Molnár přežil 5. března 1924 svou smrt. A to doslova. Neznámý zločinec ho na nádraží ve východoslovenských Košicích vší silou strčil pod lokomotivu přijíždějícího vlaku. Molnár ale jako zázrakem zůstal naživu!

Takto o případu referoval deník Československá republika o čtyři dny později: „Na nádraží v Košicích byl 5. března nalezen neznámý muž na kolejích. Byl těžce zraněn. Na rozkaz přednosty stanice byl odvezen do nemocnice. Na základě listin, které měl u sebe, byl v něm zjištěn Koloman Molnár, nezaměstnaný zámečník z Čopu. Následně pak udal, že se v Košicích sešel s neznámým mužem, který mu nabízel práci. Šli spolu na dráhu, kde čekali na vlak. Cizí muž držel Molnárův batoh a měl u sebe i jeho 180 korun na zakoupení jízdenek. Když vlak přijížděl, uchopil neznámý Molnára a hodil do pod kolesa lokomotivy. Nárazem byl Molnár omráčen a ochranným rámem odhozen. V několika vteřinách zastavil vlak úplně a Molnár nebyl rozdrcen. Policie podezřelý případ vyšetřuje.“ Jak vyšetřování dopadlo, není známo. Jisté je, že se zámečník Molnár dne 5. března 1924 znovu narodil.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.