Uškrtila manžela v posteli! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 30. května 2023

Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Uškrtila manžela v posteli!

Muž se uložil do postele vedle rozčílené ženy. A to byla velká chyba.
Muž se uložil do postele vedle rozčílené ženy. A to byla velká chyba. (Ilustrační foto ara)

Pohádali se a pak šel manžel Marie D. (27) v listopadu 1973 spát. Jenže to byla chyba. Žena ho totiž v posteli uškrtila. A vraždu se dokonce pokusila hodit na svého tchána.

K hrůznému skutku došlo v obci Bratčice na Brněnsku. Když se případem začala zabývat jihomoravská mordparta kriminální služby tehdejší Veřejné bezpečnosti, vražedkyně křivě obvinila z manželova usmrcení jeho otce, tedy svého tchána. Shromážděné důkazy a svědectví ovšem jednoznačně prokázaly vinu Marie D. Proto byla obžalována a krajským soudem také odsouzena – a to na 6 let vězení.

Prokurátor ovšem podal odvolání proti neodpovídající výši trestu. A jak dne 23. března 1974 uvedl denní tisk, Nejvyšší soud ČSR dospěl k závěru, že pro stanovení výjimečně nízkého trestu nebyly dostatečné důvody. Proto původní rozsudek zrušil a poslal Marii D. na 10 let do nápravněvýchovného zařízení II. stupně. Tak se tehdy nazývaly kriminály.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.