Vandalové ukamenovali dva tučňáky | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 23. ledna 2022

Svátek slaví Zdeněk, zítra Milena

Vandalové ukamenovali dva tučňáky

Ilustrační foto
Ilustrační foto (ara)

Dva tučňáky chované v pražské zoo umlátili vrhaným kamením v polovině srpna 1967 ničemové V. V. (20) z Prahy 2 a A. P. (16) z Prahy 10. Dva týdny trvalo kriminální službě tehdejší Veřejné bezpečnosti z Prahy 7, než detektivové oba dopadli.

Vyšetřování ukázalo, že dvojice zlotřilců se nejprve v nedaleké restauraci opila. Pak vnikla pod pláštíkem tmy do areálu zoo. Nejprve se, jak gauneři vypověděli, bavili tím, že si »osedlali« želvy a vozili se na nich. Pak se přesunuli k výběhu tučňáků, které začali bombardovat kamením. Dva nelétaví ptáci, přizpůsobení lovu a potápění ve vodě, neměli šanci uniknout – V. V. a A. P. je surově umlátili. Pak mršiny zahrabali do písku a ze zoo se vrátili do hospody. Jejich vandalský čin následně vzbudil v Praze značné pobouření. Když je kriminálka vypátrala, ukázalo se, že V. V. svým činem porušil čtyřletou podmínku, neboť byl odsouzen pro výtržnictví, opilství a pokus o odcizení motorového vozidla. Oba darebáky, mimochodem známé výtržníky, čekal soud. Starší z nich nutně musel počítat s nepříjemně dlouhým pobytem za mřížemi.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.