Hasil oheň benzinem | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 6. října 2022

Svátek slaví Hanuš, zítra Justýna

Hasil oheň benzinem

Lít na oheň benzin nebyl dobrý nápad.
Lít na oheň benzin nebyl dobrý nápad. (Foto ara)

Těžkým popálením benzinem skončila v listopadu 1967 pro jednoho Ostravana nepovedená »hra s ohněm« jeho spolupracovníků. Vážně zraněný muž naštěstí přežil. Ke zcela zbytečnému incidentu došlo v bývalé Nové huti Klementa Gottwalda v Ostravě-Kunčicích.

O události psal deník Rudé právo 21. listopadu 1967. Jak uvedl, podle zprávy tehdejší Veřejné bezpečnosti, která případ vyšetřovala, byl na vině »nepovedený klukovský kousek« několika hutníků. „V dílně ocelárny prospávala noční směnu skupina opravářů. Jejich spolupracovníci je chtěli »originálně probudit«. Naplnili proto igelitový sáček kyslíkem, položili ho na noviny, vsunuli jej za vrata dílny a zapálili jej. Oheň zahlédl jeden z opravářů, který patřil ke spící partě. Ihned uchopil opodál stojící kbelík s tekutinou a chrstl ji do plamenů. V rozespalosti si ovšem nevšiml, že v nádobě není voda, nýbrž benzin. Ten mohutně vzplál a vyděšeného opraváře vážně zranil. Muž navíc současně nechtěně polil i jednoho z kolegů, na němž vzplál oděv,“ napsal deník. Zda někdo z lehkovážných zaměstnanců, kteří mimořádnou událost zavinili, skončil před soudem, a jak byl potrestán, není známo.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.