Za urážku četníka dostal 14 dní!

Muži zákona dohlížející na dopravu to neměli jednoduché nikdy. Za první republiky však nebylo radno je urážet. Řemínkář František Š. (43) se 25. května 1928 neuctivě vyjádřil o četníkovi, který ho zastavil. A dostal dva týdny vězení.
František Š. jel v noci mezi Měčínem a Malincem na Plzeňsku na voze taženém koněm. Strážmistr Václav Reminger ho upozornil, že by měl mít vůz osvětlený. František Š. však nereagoval a pokračoval v jízdě. Na četníkovu adresu se vyjádřil, že »Je blbej, jak daleko vidí.« To však neměl dělat. Skončil před soudem za snižování vážnosti četnického stavu a dostal dva týdny vězení.
Soud přihlédl i k tomu, že František Š. neměl v obci právě dobrou pověst. Posílal syna (12) a dceru (10) žebrat. Děti vyžebraly i šestnáct krajíců chleba denně. Při tom je přistihl vrchní strážmistr Lacina. Kluk i děvče přiznali, že žebrat je skutečně poslal otec. Četníci hodnotili Š. jako »osobu majetku svých blízkých krajně nebezpečnou«. Děti posílal žebrat i kvůli tipům na vloupačky. Vyžebraný chléb četník dětem nechal, ale upozornil je, že žebrat už nesmějí. Trest si František Š. neodpykal. Vztahovala se na něj amnestie vyhlášená prezidentem T. G. Masarykem k 10. výročí vzniku ČSR.