Krušné hory - Tajemné báje, zalesněné vrcholky i skalní prolákliny

Jen málokteré české pohoří je tak tajuplné a zároveň romantické jako Krušné hory. Zdejší přírodu utvářela sopečná činnost, díky níž se v oblasti vyskytuje velké množství kovových rud i léčivých pramenů. Hluboké lesy, po nichž jsou rozesety skalnaté ostrohy, lákají k nekonečným procházkám za zvuku šustění listí. Právě teď, na podzim, je ideální doba tento krásný kout naší vlasti navštívit. Pojďte se tam tedy vydat spolu s námi.
ZA ROZHLEDY
Cibulka
Na Šibeničním vrchu (666 m n. m.) u obce Oloví na Sokolovsku se k nebi tyčí 26 metrů vysoká ocelová rozhledna. Na její vrchol vede víc než 120 schodů a kupole připomíná tvar cibule – odtud také její název. Autorkou stavby je architektka Marcela Plachá. Za dobré viditelnosti odtud lze dohlédnout na Doupovsko, Zelenou horu u Chebu, ale i do německé části Krušných hor. K vyhlídkové věži vede žlutě značená stezka od kostela v Oloví. Výstup vám zabere zhruba 2 hodiny, zprvu je strmý, posléze už relativně mírný. Rozhledna je volně přístupná po celý rok.
DO PŘÍRODY
Mytická krušnohorská stezka
Pokud nepatříte ke zdatným turistům, je tenhle výlet pro vás to pravé. Stezka pod vrcholem hory Plešivec totiž měří jen kolem 1 kilometru, nemusíte se ale bát, že by vás cesta nudila. Doprovázet vás po ní totiž budou sochy mytických bytostí, které jsou spjaty s historií Krušných hor. Dozvíte se, kdo to je Marzebilla, jaké pověsti tu kolují o ohnivci, hejkalovi Hejmovi, stromových ženách nebo Šrakakanovi. Příběhy jsou posbírány od starousedlíků, takže vezměte jed na to, že se skutečně staly! Ideálním výchozím bodem pro tuto malou túru je areál Plešivec v Abertamech.
Více o cestách po Krušných horách najdete v tištěném Aha! pro ženy číslo 45.