Poslední prosba Artura k mámě Ivetě Bartošové: "Maminko, slib mi že..." | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 4. května 2024

Svátek slaví Květoslav, zítra Klaudie

Poslední prosba Artura k mámě Ivetě Bartošové: "Maminko, slib mi že..."

Kdyby vyslyšela prosby svého syna Artura Štaidla (17), mohla se dnes možná Iveta Bartošová (†48) těšit plnému zdraví, klidu a rodinné pohodě. Dlouhá léta ji prosil, aby přestala zpívat. Ona jeho přání ale bohužel splnit nechtěla...
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

majojo
13. 05. 2014 08:46

Právní kroky ke zbavení svéprávnosti a hospitalizaci lze učinit vždycky, stalo se tak i v lehčích případech. Jenže v tomto nikdo nechtěl - opilá a zfetovaná Iveta zkrátka vynášela víc. A nadávat Arturovi, že se nechtěl zúčastnit traůpárny a šaškárny, kterou kolem roztočila média s Rychtářem je ubohost. Jeho neúčast naopak svědčí o tom, že měl mámu opravdu rád.

ollina
13. 05. 2014 08:55

majojo, naprosto přesné

modraliska
13. 05. 2014 09:00

Zbavení svéprávnosti je velmi složitý proces. Pracuji v administrativě ve zdravotnictví a zbaveni svéprávnosti nejsou ani těžčí schizofrenici, kteří neberou pravidelně své léky. A jsou to týpci, kteří např. věří, že jim ufoni implantovali do hlavy mikročipy a lékaři je teď díky tomu mohou sledovat a oni si chtějí nechat kvůli tomu otevřít hlavu a mikročipy vyjmout. Tohle pojišťovna fakt neproplatí
Jiné je to s nařízenou hospitalizací. V případě pokusu o sebevraždu anebo doložení dopisu na rozloučenou lze pacienta hospitalizovat, ale jen na dobu nezbytně nutnou - to v praxi znamená několik dní, maximálně týden. Bludy a deliria pacienta opustí po vysazení alkoholu a drog již cca za dva dny. Poté může podepsat revers a na vlastní žádost odejít do domácího ošetření, což v praxi znamená, že může zase začít chlastat. Jsem 100% přesvědčená o tom, že Iveta by takový revers opět podepsala. Ostatně, dopadlo to tak v minulosti pokaždé...

jankanezna
13. 05. 2014 09:27

smazan_20150608
13. 05. 2014 10:27

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

dzery1
13. 05. 2014 08:49

Je vidět že jsi rozumné děvče.

anna1234
13. 05. 2014 08:53

..modralistko..nebo moralistko? nech Artura na pokoji, ten měl mámu určitě moc rád a ona jeho taky. Postava Rychtáře je diskutabilní, ale v každém případě udělal ze smrti Ivety nechutný tyátr. Věřím, že rodina i Artur se s Ivetou rozloučili po svém.

marie60
13. 05. 2014 09:23

anna1234:

modraliska
13. 05. 2014 09:26

Ale jo, já neříkám, že ji Artur neměl rád. Ale rozloučit se s ní mohl. Byla to přece jenom máma, ať byla jakákoli. A dle zanechaného dopisu na něj do poslední chvíle myslela.
Ohledně Rychtáře: já bych to vyloženě jako tyjátr neviděla, i když chápu, co máte na mysli. Každý prožívá bolest po svém. Někdo se ožere a s odpuštěním poblije co může, někdo se doma v tichosti zhroutí, někdo jde za psychiatrem, někdo do bordelu a někdo se snaží bolest překonat křičením na všechny strany. Jít např. položit kytičku na místo, kde Iveta naposledy vydechla, mi jako žádný tyjátr nepřipadá. Podívejte se kolem cest, co je tam pomníčků s kytičkami. A nikdo určitě maminky, přítelkyně nebo manželky neviní z toho, že by dělaly nechutný tyjátr. Rychtář měl v tomhle prostě smůlu, že Iveta byla slavná, a tak ho v kolejišti nafotili novináři. Ten tyjátr z toho udělali oni. Jinak Rychtáře vůbec neobhajuji. Například, kdyby se mělo prokázat, že Ivetu mlátil, věřte mi, že bych byla první, kdo by ho za to odsoudil.

prdyvrdy
13. 05. 2014 10:28

a psychycké týrání, to bys dovolila? jestli ne tak už ho můžeš odsoudit a věř tomu, že jí nebyl, on jí jen pořádně chytil za ruku, za tváře, proč měla prsty na obličeji? asi od přeležení. nechceš to vidět a nikdy to nepřiznáš, co píšeš, to je všechno i tobě lež.

modraliska
13. 05. 2014 12:41

Nedovolila bych žádné týrání a nemám problém s tím, si cokoli přiznat, jsem vyrovnaná bytost. Ale týrání musí potvrdit osoba, která je týraná. Iveta toto neudělala. V takovém případě není důkaz, že k týrání docházelo. Myslet si o tom můžeme, co chceme, ale na odsouzení Rychtáře to není. Budeš se s tím muset vyrovnat.

iiii
13. 05. 2014 08:57

Musím souhlasit v tom,že Iveta se léčit nechtěla.Každej je chytrej,ale jak ji měl k léčbě donutit?To se dá jedině soudně.A i pak je léčba problematická,když pacient nechce,není s léčbou ztotožněný.Ona odevšad jen utíkala na reverz.
Navíc - kdo jí psal prášky,kdo jí psal všechna ta sedativa?
Rychtáře fakt nemusím,ale Iveta se k svému konci hnala sama.
Pohřeb,to je jiná věc.Ale Artur přijít mohl,nemusel s nikým mluvit.Nešlo o Rychtáře,ale o matku.

jankanezna
13. 05. 2014 09:23

iiii

prdyvrdy
13. 05. 2014 10:26

znesvéprávnit ano soudně, v ohrožení života se jedná hned- kam bychom to přišli... jinak zase- proč melete kraviny, když byla relace o tom, že by jí odvezli a nepustili na reverz. Jste blbé, nebo hluché a slepé???

jenda_benda
13. 05. 2014 13:32

To je zajímavé, kolik si někdo dokáže udělat nicků, aby byl přesvědčivější, že???

ollina
13. 05. 2014 08:57

,,modralisko,, Rychtář je teď volnej, měla bys po něm skočit.

modraliska
13. 05. 2014 09:10

Dík za upozornění, ale jsem šťastně zadaná

prdyvrdy
13. 05. 2014 10:24

to jsou ty správné adeptky na sňatkové podvodníky a jiné šmejdy

jankanezna
13. 05. 2014 09:22

modraliska

prdyvrdy
13. 05. 2014 10:23

děvenko lžeš jako když tiskne. Jasně bylo lékaři řečeno, a zákon na to pamatuje, přečti si to - že pokud jde o záchranu života, nemusí být souhlas pacienta. Takže formulky o právním systému si srč tam, co máš mozek. JInak jestli ten pohřeb jako z Ameriky 6O let s běžími bodygardy připadal důstojný... ano těch 20 - 30 fanoušku ve věku cca 60 let, to opravdy muselo jistit tolik policejních sil. Jdi si nalhávat něco někam do kouta, nejlíp k Rychtářovi- ten taky žije mimo relaitu.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.