Kristýna (60) z Mostu s důchodem 5900 Kč: Žijeme o vodě z kohoutku! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 3. května 2024

Svátek slaví Alexej, zítra Květoslav

Kristýna (60) z Mostu s důchodem 5900 Kč: Žijeme o vodě z kohoutku!

Celý život pracovala, po nehodě, kterou nezavinila, skončila v invalidním důchodu a teď sotva vyžije... Kristýna Hnilicová (60) z Mostu pobírá invalidní důchod 5900 Kč, za nájem dá 4900 Kč, léky přijdou na tisícovku. Nebýt manžela, skončila by na ulici. I tak mají jen na základní potraviny.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

mnpv
09. 10. 2013 19:43

Otec byl mistr ve strojírenské fabrice, což v té době znamenalo, že bral méně než dělníci, kterým šéfoval a máti vedoucí obchodu s potravinami. Kolik měli měsíční příjem a v kterém roce, to opravdu nevím. Jenom vím, že otec má ale o šedesát korun měsíčně méně, což těžko nese, jelikož tento rozdíl vznikl valorizací. Původně měl víc on.

oooo.
09. 10. 2013 19:02

pracujte jako ministr financí... to je vtip???? Ten by měl žít z vlastních úspor a být rád za politický post a e ždímat stát safra to v Británii to mají jinak uspořádané i v USA nemáš prachy? tak do politiky ani čumák nestrkej

mnpv
09. 10. 2013 20:00

Ono Britové jsou rovněž úplně jiní než ufňukaní Češi. Angličanovi když se nevede, tak to nepřizná ani nejlepšímu kamarádovi, Češi to mají vyřešené, za všechno špatné mohou politici, oni jsou v tom úplně nevinně.

lydie.korabelnikova
09. 10. 2013 10:29

určitě bych se nedala fotit do bulváru, i když mám na živobytí stejné peníze, jako paní, co pije kohoutkovou vodu a dodávám, že rehabilitace se většínou neplatí...

paralenka
09. 10. 2013 13:36

Kde? Valím tam. Neplatí se některé úkony, ale třeba masáže, byť předepsané lékařem, mi nabídli ve VN pouze za úplatu. No nic, o tom to není, je to o rozkrádání, o systému a nechutné aroganci vůči lidem, kteří se mohou bránit nejméně, ti se totiž dají parádně obírat a mlčí. Tohle mě sejří na mých vrstevnících nejvíc - kromě hovadského chování. Někdy se nedivím, že straců mají lidé kolem plné zuby! Aby si někdo zasloužil úctu, musí se chovat jako člověk a ne jako zvířátko, což jsem bohužel zažila naposledy předevčírem na akci pro důchodce - divadlo s rautem! Už nikdy v životě nechci tohle zažít!

znalec
09. 10. 2013 14:54

zkuste Medicentrum Praha 10 Nedvězská 29,mám jen dobrou zkušenost...

mnpv
09. 10. 2013 19:37

Masáže jsou sice příjemné ale v podstatě ne prd, to vám řekne každý vzdělaný rehabilitační pracovník. Je nutné rehabilitační pravidelné cvičení. Přesně dodržovat předepsané cviky.

smazan_20150109
09. 10. 2013 09:37

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

mnpv
09. 10. 2013 10:25

Proto je velmi důležité šetřit v produktivním věku a nespoléhat na stát. Kohoutkovou vodu pijeme doma taky a jako křivda mně to nepřipadá. Existují důchodci, kteří si vyřešili bydlení, dnes platí jenom energie, mají kolem jedenácti tisíc měsíční penzi, úspory a v současné době si prodlužují léto na cenově výhodné dovolené v teplých krajích. Holt jak si kdo ustele, tak si lehne.

majojo
09. 10. 2013 11:43

A ti blbečci, co si platili za komančů a teď jim to demokracie zkrouhla, ti si můžou jít lehnout - do papírový rakve a bez obřadu.

mnpv
09. 10. 2013 12:15

Kecáš a nevíš o čem. Za komančů odváděli všichni. Ti, co dnes fňukají se nepředřeli už tehdy, proto mají nízké důchody. Jinak odvody z doby "za komančů" se velmi slušně přepočítávají. Blbečci si za život nekoupili ani garsonku, žili v bytech s regulovaným nájemným a na účtu mají nulu.

paralenka
09. 10. 2013 13:45

Co to je malý důchod? Fajn, jám svůj byt, VŠ a práci v poněkud nelukrativním odvětví a moc si vyskakovat nemohu. Poučte mě prosím o mé neschopnosti a lenosti. Já si totiž ty šťastné důchodové dny zpestřuji chozením do práce na čtvrt úvazku, abych si mohla dovolit třeba tu dovču. Úspory? Jo, až bude hodně zle nebo něco nečekaného, jinak leží na revolvingu! Ale vy, Kalousek number 2 mi jistě vysvětlíte, jak blbě jsem to celý život dělala, když jsem například umožnila dětem vystudovat VŠ - sama, tatínek zmizel v emigraci - naštěstí v oborech, které jsou placené násobně víc než byl ten můj!

mnpv
09. 10. 2013 15:43

No tak v čem je problém? Úspěšné, vzdělané děti jistě rády pomohou. Když potřebovaly ony, rodiče se postarali, teď když je to naopak, pomohou děti. To je snad normální nebo ne?

fortin
09. 10. 2013 14:37

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

rezacek
09. 10. 2013 09:16

Kohoutková voda je prý velmi kvalitní. A, kromě toho, Korunní může pít každý den.

fortin
09. 10. 2013 08:57

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

direct1
09. 10. 2013 15:50

fortine, tedy ty se chováš, to by jeden zvracel, neomalená až hrůza a výchova taky asi žádná, naprostý hnus.Ale zřejmě si myslíš, že jsi strašně vtipná.

safinka59
09. 10. 2013 08:57

bylo mi 54 let, od 26 let jsem měla tři krát rakovinu, chodila s vývodem, podstopila ozařování, plastiku močového měchýře a transplantaci očních čoček....i v současné době se léčím na neurologii, čeká mne reoperace levé nohy...nechci pokračovat. Pobírám 4 170,- část. invalidní důchod !!! Žiju sama, vyměnila jsem 3 + 1 za 0 + 1, mám to hodně těžké. Vážená paní Krystíno, nikdy nikdo by mne nedonutil se dát vyfotit do novin se spokojeným úsměvem a vyžraným manžílkem. Nikdy nikdo by mne nedonutil se předvádět a oklikou hlásat do světa " lidi podívejte se, já chudin­ka..­..nes­litu­je se někdo, prosím...." ? Já platím za bydlení 5700,- a ač jsem SŠ, NJ, PC....beru brigády jaké se namanou. pomáhám v kuchyni, v obchodě....pouze na zkrácený úvazek, ale musela bych se propadnout hanbou hlásat, že nemám co jíst !!!

aksura
09. 10. 2013 09:19

iiii
09. 10. 2013 09:27

Jestli je to pravda,je to strašný.Co je to za posudkového zase?Ach jo
JInak ta paní na mě nepůsobí nijak uboze.Vlasy si může stříhat sama - i když na to nevypadají,ale barva?Přijdou mi jak holičem udržované.Manžel taky nevypadá na život jen o vodě..

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.