Kluková běsní kvůli důchodu: Tuhle almužnu jí vyměřili po desetiletích práce | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 3. května 2024

Svátek slaví Alexej, zítra Květoslav

Kluková běsní kvůli důchodu: Tuhle almužnu jí vyměřili po desetiletích práce

Ani v 82 letech herečka Uršula Kluková nepolevuje, a ačkoli by si ve svém věku mohla dopřát zasloužený odpočinek, Divadlo Frantšiak Ringo Čecha ještě opouštět nechce. Jednak má svou práci ráda, jednak ji děsí představa, že by měla vyžít pouze s důchodem.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

Milla
13. 03. 2024 16:48

Proč recyklujete rok starý článek?

Martin Tříska
10. 06. 2023 02:00

Toto mě už tak se....r, poslední týden jak pláče Krampol, Vondráčková teď tato... jako měli by se zamyslet dobytek jeden, jsou zde lidi kteří celí život dřou a tato země jim dá důchod 8000kč tihle celí život hrabou prachy dělali *** a ještě jsou tak sprostí si veřejně stěžovat na důchod? Soudnost žádná na zvracení hnus....

j.p.toman
25. 04. 2023 08:35

To je pro dost umělců typické. Platí ty nejmenší daně které jsou možné , výplatu prohýří a pak v důchodu brečí, že se neuživí.

romeo pilme
25. 04. 2023 08:03

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

Olda Popek
21. 04. 2023 10:02

Vážení nic proti ní ale bere důchod 17 000 Kč nestěžuje si tak proč o tom diskutuje ? Neříká kolik platila jako OSVČ a nestěžuje si protože nikdo neví kolik teď za hraní dostává Kč! Nevadí vadí mi že já proti ní nemůžu pracovat déle ZD kyčel obě kolena endoprotézy! Pak ještě infarkt . A když jsem šel v roce 2005 do důchodu mohl jsem besnit víc za skoro 44 odpracovaných a uznaných let 1 důchod 7 129 Kč!!! No co dělat musel jsem to přežít s rodinou ,ale dodnes se stydím ! Jsem vyučený nástrojař se 4 letou SPŠS v Praze ( denní) pracoval jsem v průmyslových závodech také 9 let ve Státní Správě přidávalo se dosti málo také O a pak 45 Kč.nyni mám 16000 Kč a vyjít musíme, nikomu nic nezávidím ale mrzí mě jaká máme pravidla každý nemakačenko pracující někdy na černo má ob3000 Kč víc a dle pana Jurečka skoro o 4000 Kč míň než je z nepřesných přesně spočítaných čísel průměrný důchod v ČR ! Přesto že já od herečky nemůžu nástrojaře hrát a na práci ve St. Přeji jiné ne zdraviSp. jsem musel po Sametu dělat zkoušku zda tu práci mohu vykonávat , a uspěl jsem přeji ji pevné zdraví. A i když bych mohl pracovat v kanclu odešel jsem do duchodu, abych nezabíral místo mladým. A šel jsem jim vyzirat důchody jak řekla jedna mladá dáma , ale věřím že všichni mladí nejsou stejní!

romeo pilme
21. 04. 2023 05:38

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

crnecek
20. 04. 2023 15:11

Za výši důchodu si může sama, kdyby odváděla co bylo třeba, tak má dnes důchod na úrovni.

fany22
20. 04. 2023 10:45

Tak té stovce na týden nevěřím, to je spíš taková společenská nadsázka. Těch 17.000,- není mnoho, odpovídá to divadelním platům, ale už je v důchodu spoustu let, tak si určitě i něco našetřila. Jinak herci mají tu obrovskou výhodu, že mohou hrát do vysokého věku, což jiné profese tolik neumožňují.
Ale UK, myslím, zase tolik nefňuká jako někteří jiní, tak proč se do ní pouštět.

Jana Horká
20. 04. 2023 10:39

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

Evikzmercedesa
20. 04. 2023 09:25

mne napadlo, Uršula je puvodním povoláním zdravotní sestra. Tak by se mohla vratit ke sve puvodni profesi a vzit noční ve spitale

Naďa Freundová
20. 04. 2023 08:36

Když si nestěžuje tak proč se to tady řeší? Celá léta neplatili umělci daně a teď se diví....co by za těch 17 možná kdejaký invalida dal a ani nemá možnost si přivydělat? Mám ji ráda ale brečí na nesprávném hrobě.

ELLA Průšová
28. 04. 2023 17:22

NF, ale ona si právě ztěžuje! Když má 100,-Kč na den, kam dává zbytek důchodu? Plno lidí, by bylo rádo, za takový důchod, ani Krampol chudák nevyžije, musí stále někde otravovat, měli by být také soudní! Lítat 8x za rok k moři, jako do dělal, na to mu opravdu nezbývá, ale jak k tomu příjdou diváci, ty jeho "moudra" už znají z paměti!

Naďa Freundová
20. 04. 2023 08:31

Když si nestěžuje tak proč se to tady řeší? Celá léta neplatili umělci daně a teď se diví....co by za těch 17 možná kdejaký invalida dal a ani nemá možnost si přivydělat? Mám ji ráda ale brečí na nesprávném hrobě.

mira gvusc
20. 04. 2023 06:40

Systém je jasný.socky kteří by mohly pracovat,ale nebudou,tak mají důchody a dávky větší než lidí kteří pracovaly celý život.

Dianthos
20. 04. 2023 04:36

Poněkud mě děsí ty negativní komentáře. Paní Uršula si nikomu nestěžuje, jenom v rozhovoru konstatovala, že by nerada vyžila pouze z důchodu při dnešní drahotě. Takže dokud má šanci pracovat, tak pracuje. Za zmiňovaných 100 Kč týdně vyžít mohla, před nějakým časem. V době, kdy jedna makrela stojí 160 Kč a pokud ještě platí velký nájem (vždy žila v centru Prahy u Staroměstského náměstí), tak by z důchodu těžko vyžila.
Divadelní platy byly vždy malé. Herci si vydělali jenom filmovými rolemi a dalšími aktivitami.

stoura
21. 04. 2023 16:30

Ta jedna makrela za 160 je proboha kde k dostání?? Když vyjedu kousek za hranice , tak tu makrelu koupím za 35kč!!! Ta Vaše ubrečená paní Uršula má 17 000kč , tolik nemá spousta lidí kteří celý život dělali těžkou práci , Obermaierová taky brečela že má málo, ale ať napíše, kolik korun bere za natáčecí den v tom nekonečným seriáu Ulice!!

Josef Toman
19. 04. 2023 21:29

Kolik odvádí na daních tolik dostaneš důchod, pokud je někdo OSVČ a odvádí minimum tak musí počítat s minimem naprosto a zcela správně!

tereza šafaříková
19. 04. 2023 19:07

Lidé jako třeba pan Molik, bohužel nemohu reagovat přímo na něj, mě asi nikdy nepřestanou udivovat. Pořád brečí že někdo má víc, ten někdo ale taky více odvedl a tudíž si ten vyšší důchod zasloužil. Navíc i přesto, že má vyšší důchod prodělal na výpočtu důchodu protože solidarita. A důchod hluboko pod 10 tisíci. Zase jeden osvč který obcházel systém?

Uživatel_5569672
19. 04. 2023 17:49

Asi to je jenom žvást AHA. Nevěřím, že by paní Kluková zveřejnila výši svého důchodu, to za prvé, a za druhé nevěřím, že by tato výše nestačila na bezstarostné stáří.

Dianthos
20. 04. 2023 04:39

Záleží na tom, jak vysoký platí nájem bytu.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.