Domácí porody: Jak to vidí české celebrity? Budete překvapení! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. dubna 2024

Svátek slaví Marek, zítra Oto

Domácí porody: Jak to vidí české celebrity? Budete překvapení!

Porody doma mají příznivce – obvykle nastávající matky, a odpůrce – lékaře a často i otce dětí, které mají přijít na svět. Jak je to v případě celebrit? Kdo je pro a kdo je ostře proti?
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

illis
12. 10. 2014 10:17

Teprve dnes jsem tento článek objevila. Michaelu Badinkovou mám moc ráda, ale docela se divím, že se přiklání k domácím porodům. Na štěstí její partner je v tomto směru mnohem rozumnější. Jsem dětská sestra, ale sama bych nikdy rodit doma nechtěla, myslím si, že dnes s přítomností partnera už je to i na porodním sále příjemnější. Obě dcery jsem rodila s velkými komplikacemi a byla jsem moc ráda, že je okolo mne tým zdravotníků, lékař, porodní asistentky a sestřičky novorozeneckého oddělení. Všichni pomáhali, dnes už jsou moje dcery

1pravda1
27. 06. 2014 14:24

Právě proto, že jsem toho v porodnici zažila hodně, tak představa, že porodní asistentka vyhlíží z okna bytu sanitku až přijede - je hrozná!!Matka vydrží déle - ale u novorozence se jedná v případě dušení o minuty, které ho děli od života a smrti, případně postižení.

1pravda1
26. 06. 2014 22:59

Z jiného článku - Asistentka vždy včas dokáže rozeznat komplikace a zavolat sanitku.“
Takže matce nedokáže pomoci, každá minuta čekání na sanitku rozhoduje o životě dítěte a toto chtějí ty kravky riskovat!!! Doufám, že si sanitu zaplatí, když původně chtěla asistovat u porodu sama hrdinka a pak vyhlíží sanitu z okna!!!

kozinozka
27. 06. 2014 09:16

Nic jste asi nezažila. V porodnici můžete risdkovat také. přijede někdo protekční a vás personál opustí s tím, že mátže bolest vydýchávat. Dále už nebudu rozvádět, co se následně přihodilko, ale byla to tragédie.

1pravda1
27. 06. 2014 14:32

Máte pravdu, bylo by lepší si připlatit za zkušeného doktora, takhle je to o štěstí na koho narazíte, stejně jako u porodní asistentky, ale v nemocnici jsou přístroje a šance, že narazíte na někoho rozumného, doma těžko.

1pravda1
26. 06. 2014 22:36

S tím nástřihem hráze už mě fakt ***te, prostě když je větší dítě, je lepší malý řez skalpelem, který necítíte a zašijí vám to a rovně to sroste, než mít několik trhlinek, které nejdou zašít a hojí se dlouho a můžou se zanítit atd. Co je lepší, potrhat si kůži vidličkou, nebo rovný krátký řez ostrým nožem - co se lépe zahojí. Houdová je *** - mít dítě hodinu na sobě - při nepřirozené poloze na břiše , dítě musí mít uvolněné dýchací cesty, vykapané oči, aby nemělo zánět očí, když prochází porodními cestami atd. Domácí porod ano, ale žádné peníze za postižené dítě a na výjezd sanitky si připravit peníze, pokud se dítěti doma něco stane, tak jít k soudu, díítě není věc, se kterou si můžete dělat co chcete!!!

prroud
27. 06. 2014 12:00

A co jeste vsechno musi dite mit,a maminka? To uz neumime ani sami porodit?Kazda myska to umi bez problemu a chirurgu))).Nemam nic proti domacimu porodu,kdyz je zajistenej kdyby nastala jakakoliv komplikace.........

prroud
27. 06. 2014 12:02

jasne pravdo,je potreba rezat,strihat,do oci kapat a ja nevim co jeste,nechces nahodou aby se i deti maminkam transplantovaly?))).Pak mame bejt obycejne jenom zivotaschopny,bez berli­cek.­....­....­.tsss

1pravda1
27. 06. 2014 14:30

Pokud o péči o novorozence nic nevíte, rodit jste nerodil tak mlčte, nebo běžte s těhotnou ženou na pole, trocha hlíny v očích neuškodí. Dnes je dostatek stravy a méně pohybu, tak hmotnost dítěte může být i přes čtyři kila a u drobné matky je to tak trochu problém pane!!! nebo ať žena porodí třeba ve stodole, hlavně žádná pomoc a ty přidušené kriplíky bude stát živit až do smrti soc. dávkami? Jo myši rodí lépe- vole.

prroud
28. 06. 2014 09:08

To si asi rodicky vyslechly svoje­....­....­....­..."v­ole"­....­..tuh­le zkusenost jsem pres manzelku kdysi udelal­....­....­..."v­ole"­....­.doce­la traumaticky zazitky pro prvo­rodic­ky,da­vaji­ci zivot,co si musej vyslechnout.....kam se hrabe ten vul,tak lehkej kalibr se tam vubec nepouziva!!!

1pravda1
27. 06. 2014 14:26

Domácí porod je zajištěný jen sanitkou, která přijíždí z dáli, nemocnici a přístroje doma na rozdíl od Madony nikdo nemá!!! Nechtěla bych ležet doma s bezradnou asistentkou, která čeká na kyslík.

illis
12. 10. 2014 10:20

1pravda1 Máš pravdu .

kukulin
26. 06. 2014 22:16

Každá matka, které se rozhodne rodit doma, by případně měla plně nést náklady na následnou léčbu přidušeného dítěte. Následky jsou často celoživotní.

1pravda1
26. 06. 2014 22:37

Ať si ty krav-ky přenesou obývák do nemocnice nebo nemocnici domů!!!

illis
12. 10. 2014 10:27

Ty, které se vlastním rozhodnutím dočkají toho, že dítě má závažné, především mentální postižení v důsledku špatně vedeného porodu doma, tak ty jsou většinou celý život s dítětem doma. Další věc je to, že pobírají dávky od státu včetně dávek na péči o zdravotně postižené dítě po mnoho let. Zdůrazňuji, hovořím o těch, kteří si prosadili domácí porod a z různých příčin došlo k postižení dítěte, přidušení, zdlouhavý porod, porod koncem pánevním, atd. A stačilo jedno hloupé rozhodnutí. Už z tohoto důvodu nesdílím ANO pro domácí porody .

platykodon
26. 06. 2014 22:03

Volba každé ženy. Dráždí mě ale argumenty o domácím prostředí. O co těm ženám jde? Na prvním místě by mělo být zdraví dítěte a to může poskytnout jedině nemocnice. Pokud se ale někdo rozhodne pro domácí porod, ať v případě komplikací neotravuje lékaře. Ať si to má doma, ale se vším všudy.
Jsem matkou dvou dětí, porod není ta nejpříjemnější věc na světě, ale ta radost za to stojí. Na prvním místě pro mne bylo dítě, nikdy bych si nedovolila riskovat porod doma. Cítila jsem zodpovědnost a ta těmto "nánám" chybí. Hlavně, aby ony měly domácí prostředí.

illis
12. 10. 2014 10:29

Viděla jsem jen dvě videa z domácích porodů a měla jsem toho dost . O sterilním prostředí ani nemluvě. Spousta znečistěného prádlo a mezi vším pobíhalo asi tříleté dítě. Děkuji, ne.

ollina
26. 06. 2014 21:59

Rodit doma je hloupost.

aveneta
26. 06. 2014 16:53

Je to sice volba každé ženy, zda-li rodit v nemocnici či doma....ale pakliže se něco přihodí ať si vinu přičte sama sobě !!!!

1pravda1
26. 06. 2014 22:38

Pokud ohrozila zdraví dítěte, měla by jít k soudu! Soud rozhodne, pokud by dítě dostalo kyslík ihned, mohlo být v pořádku atd.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.