Na samotě u lesa: Kemra chtěli komunisti zakázat! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. dubna 2024

Svátek slaví Marek, zítra Oto

Na samotě u lesa: Kemra chtěli komunisti zakázat!

Taková nevinná komedie a kolik s ní měl režisér Jiří Menzel (76) práce… Filmová klasika, komedie Na samotě u lesa (1976), nemusela vůbec vzniknout. Problémy s režimem měl tehdy nejen Menzel, ale také Josef Kemr, coby představitel dědy Komárka. A obávaný vrchní dramaturg Toman z Barrandova nevěřil ani Smoljakovi se Svěrákem, coby scénáristické a neherecké dvojici.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

lipno
01. 06. 2014 18:19

Neviděl jsem jedinou hru od Havla a nemyslím, že bych o něco přišel

lahny
01. 06. 2014 19:52

Já jsem se podíval a věřte, že větší blbost jsem neviděl.Jen jsem se chtěl přesvědčit o co jsme přišli, když komunisti zakazovali zakazovali hry od tohoto autora.
Než koukat na ožralého Landovského, tak to bylo lepší koukat na majora Zemana.

yarda
06. 06. 2015 10:37

Já si matně vzpomínám na "Vernisáž", IMHO to mělo myšlenku. Asi není dobré odmítat úplně všechno co pan Havel udělal

anka
16. 06. 2014 01:50

pred 14 dny jsem poslouchala rozhlasovou hru na Vltave, ktera byla napsana Havlem a byla skvela

mandat
01. 06. 2014 17:12

Pan Kemr se silne angazoval o revoluci. Navrhl take,aby kazdy policajt mel sve cislo na uniforme,aby si ho kazdy mohl vsimnout, Vedel, ze policie neni vzdy seriozni.

majojo
01. 06. 2014 20:36

Pan Kemr byl sice silně věřící, ale co se církví týče, byl to turista. Vystřídal jich několik a ani nevím jestli v některé zakotvil.....

mandat
01. 06. 2014 17:11

Za komunistu se dely ruzne podivnosti. Vim, ze jednomu divadlu zakazali hrat hru od jednoho Polaka, ktery emigroval a v Polsku byla hra dovolena. Bylo to vzdy o tom, kde byl v te dobe u moci. Ale, co se tyka kultury, posledni komunisticky ministr kultury byl byvaly vojak z povolani a v Zapadnich Cechach to byli policajti. K tomu neni co dodat.

anka
16. 06. 2014 01:51

jo, stranici bez nadani tu kecali do vseho....

2alsata
01. 06. 2014 16:23

Úžasná sbírka nesmyslů. Je to umění, do jednoho článku jich tolik naskládat.

lahny
01. 06. 2014 15:54

Je zajímavé, že tenkrát se točili seriály a filmy poplatné době a v dnešní době jsou televizemi X krát reprizované.
Můžete mně všichni vysvětlit, proč se nereprizují hry Václava Havla (je natočená Audience s Landovský a Zahradní slavnost)?
Není to tím, že v dnešní době by na takové slátaniny NIKDO nekoukal?
Televize se bojí, že by jim klesla sledovanost a proto ani intelektuálské (teda blbosti, kterým rozumí jen OMEZENÝ POČET LIDÍ) filmy či hry NEZAŘAZUJÍ.
A to budou všichni nadávat, že za komunistů se točily NEVYHOVUJÍCÍ filmy a seriály.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.