Žlučové kameny - Michaela (8) z Plzně: Nemoc udeřila po smrti tatínka! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 26. dubna 2024

Svátek slaví Oto, zítra Jaroslav

Žlučové kameny - Michaela (8) z Plzně: Nemoc udeřila po smrti tatínka!

Malé Míše z Plzně je osm let, přesto se léčí s onemocněním, které je typické pro dospělé. Žlučovými kameny... Od čtyř let si stěžovala na bolesti bříška; správnou diagnózu lékaři stanovili až letos v únoru. Problémy po celou dobu přisuzovali stresu ze smrti tatínka, který zemřel, když bylo Míše dva a půl roku. Kromě kamenů se krásná pihovatá holčička léčí i s epilepsií.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

ivkanatka
10. 04. 2012 12:32

Michalčinu matku chci uklidnit, protože problémy se žlučníkem měla i moje 10-ti letá dcera a dětská lékařka si myslela, že si
vymýšlíme. Protože máme také problémy se žlučníkem v celé rodině a všichni jsme po operaci, tak jsem příznaky, které dcera měla, popisovala u její dětské lékařky stejně, jako jsem je měla já. Je to již sice 26 let, ale když už selhala všechna v té době dostupná vyšetření, tak nás odeslala do nemocnice
na vyšetření ultrazvukem, v té době ne ještě moc rozšířeném vyšetření. Naštěstí tam byl můj známý doktor ještě z dob mého dětství, udělal jí vyšetření a řekl, že dcera má ve žlučníku písek, což není až zas taková vzácnost a sklony v rodině jsou a poslal jí do Karlových Varů na 2 měsíce, kde měla dcera kůru pitnou vodou a od té doby má klid. Dnes je jí 36 let a problémy nemá žádné. Když jsme za ní po měsíci pobytu v lázních mohli přijet, tak tam byly i mladší děti, které měly
se žlučníkem problémy a dokonce tam byl 7-letý chlapec po operaci. Takže vím, že i takovou nemocí může trpět malé dítě
stejně jako dospělý člověk a mamince Míši přeji, ať se nenechá
odradit řečmi, že takhle malé dítě nemůže mít žlučníkové problémy. I další nemoci, které jsou, mají přeci i malé děti - viz epilepsie a další. Přeji oběma hodně pevné nervy v boji s
lékaři a Míše hodně zdravíčka do budoucna.

ivkanatka
10. 04. 2012 12:38

A navíc, problémy se dceři zvětšovaly po stravování se ve školní
jídelně a tak jsem jí vařila doma jídlo, které si po příchodu ze školy domů ohřála a problémy byly daleko menší - žlučníková dieta jezkrátka potřeba a není tak drastická a drahá , jako třeba bezlepková.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.