Tragický příběh reportérky České televize: Smrt ji obcházela už vloni! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 2. července 2022

Svátek slaví Patricie, zítra Radomír

Tragický příběh reportérky České televize: Smrt ji obcházela už vloni!

Reportérka Sotonová zemřela po tragické nehodě.
Reportérka Sotonová zemřela po tragické nehodě. (Česká televize )

Životní příběh mladé reportérky České televize Jany Sotonové (†28), která zemřela v neděli při autonehodě (Aha! informovalo), nahání husí kůži. Zemřel jí tatínek, a aby nebyli její nemocní prarodiče sami a měl se o ně kdo starat, přestěhovala se kvůli nim do Chrudimi. Ti teď už nemají ani vnučku.

Rodina Sotonových prožívá krutý osud. Jana bydlela v Chrudimi u babičky Libuše (80) a dědečka Blahoslava (85), kam se přestěhovala po smrti svého otce Slávka. Ten zemřel v červenci loňského roku.

Operace srdce

„Jana se sem nastěhovala letos v dubnu, aby se o ně postarala. Babička má nemocné srdíčko. Měla jít na operaci, ale bylo by to příliš velké riziko,“ prozradila Aha! rodinná přítelkyně, která plakala, když o Janě mluvila. „Zasáhlo mě to. Byla to dobrá duše, usměvavá holka. Ráda jsem koukala na její reportáže. Chtěla pomáhat lidem a tady doma babičce a dědovi opravdu moc pomáhala. Je mi moc líto, co se stalo,“ dodala.

Dostali sedativa

Právě babička a dědeček se o smrti milované vnučky dozvěděli jako první. Po nehodě za nimi přijela policejní psycholožka a doktor, musel jim dát sedativa na uklidnění. „Je to hrozná tragédie. Přišli o jediného syna a teď o vnučku,“ vypráví kamarádka. Janinu matku Evu (55), učitelku z mateřské školky, zastihla zdrcující zpráva na chatě.

Umřela se svou psí láskou: Hrobeček udělal soused

Jana milovala svého bígla Marleyho a nakonec s ním i zemřela. Seděl na zadní sedačce a nepřežil děsivý náraz. „Chodila s ním pravidelně na cvičák. Byl to velmi dobře vychovaný pejsek,“ prozradila rodinná přítelkyně s tím, že lásku k zvířatům podědila Jana po otci, který choval exotická zvířata. Policie předala mrtvého pejska prarodičům a dědeček Bohuslav musel požádat kamaráda, aby mu na zahradě udělal hrobeček. „Sám by to nezvládl. Vždyť chodí o berlích,“ řekla známá.

Křižovatka smrti!

Místu nehody přezdívají místní křižovatka smrti.
„Pravidelně jsou tu nehody,“ řekla obyvatelka Zámrsku. Přímo na křižovatce se zabil v červenci 2005 šofér (†23), kterému nedal přednost kamion. „Po té nehodě se tam omezila rychlost na 70 km/h a zvýraznila značka STOP,“ uvedla mluvčí policie Hana Kaizarová.

Jak viděl nehodu řidič passatu?
„Přijížděl jsem ke křižovatce od Vysokého Mýta a dva kamiony stály za sebou na odbočení na Chrudim. Jak jsem je míjel, všiml jsem si zleva audiny. Zastavila a já zpomalil. Když jsem minul druhý kamion, viděl jsem, jak se audi snaží silnici přejet. Jel jsem tak čtyřicítkou a brzdil, ale střetu nešlo zabránit,“ řekl Aha! Jaroslav Brodský (38). V souvislosti s nehodou policie hledá právě řidiče kamionů, kteří by mohli podat svědectví.Autor:  kon,nec

Přečtěte si
zwil
21. 8. 2014 • 14:05

Tak to je zase titulek, že by se z něj jeden pos.ral! Smrt Sotonovou rozhodně loni neobcházela vy inteligenti, to by šlo o život jí a to jak víme, pravda není. Takhle maximálně obcházela smrt v její rodině. Ten "češtin" tak bolí, že...

jerry
20. 8. 2014 • 20:57

Ještě jsem neslyšel o nikom, kdo by neumřel.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.