Slavné komedie "Slunce, Seno" měly mít čtvrté i páté pokračování: Pak zasáhla Růžičková! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 4. února 2023

Svátek slaví Jarmila, zítra Dobromila

Slavné komedie "Slunce, Seno" měly mít čtvrté i páté pokračování: Pak zasáhla Růžičková!

Letní komedie Slunce, seno, jahody.
Letní komedie Slunce, seno, jahody. (Foto Aha! – Mária Rušinová, ara )

Ačkoliv režisér Zdeněk Troška (61) vždycky tvrdil, že tři pokračování filmu stačí, scénárista letních hoštických komedií tvrdí něco jiného. Podle Petra Markova měla vzniknout čtyřka a dokonce se uvažovala i o pátém pokračování!

Herci prý Trošku během natáčení tak trochu zlobili, každý měl svoje požadavky a nejvíc si toho ke konci měla navymýšlet hlavní hvězda Helena Růžičková! Zatímco Šimon Plánička (Pavel Kikinčuk) byl pro pokračování postradatelný, bez hřmotné Růžičkové by to šlo těžko.

Nicméně o dalším pokračování se do budoucna uvažovalo. „Tenkrát tuž to opravdu byl s velkým časovým odstupem od třetího dílu, takže pár lidí mezitím odešlo, ale nebylo to ještě nijak masové a hlavně Helena Růžičková, Jiří Růžička nebo Luděk Kopřiva byli naživu, takže to nebyl problém,“ popsal Markov situaci v knize Slunce, Seno, 30 LET!, která je v prodeji na stáncích společně s DVD s padesátiminutovým dokumentem.

Jenomže nakonec z natáčení sešlo a diváci se museli spojit s trilogií. „Zdeněk se nepohodl s Helenou Růžičkovou a říkal mi, že moc nechce, aby v tom hrála. A co teď? Já mu řekl, že to není problém, že to začne tím, že Helena s Jirkou jedou na pole v tom svým gazíku, najednou se objeví létající talíř, oni po něm koukají, vjedou na železniční přejezd a smete je vlak. No a bude to,“ dodává Markov. Jenomže se o tomto krutém plánu dozvěděla sama Růžičková a udělala všechno proto, aby se čtyřka nenatočila..

2028469:gallery:true:true

Kniha společně s DVD je od pondělí na stáncích za 69 Kč.Přečtěte si
clarabella
20. 7. 2014 • 09:58

To nemyslíte vážně, že ne?! Byla by to tragédie a zneuctilo by to celou serii.

clarabella
20. 7. 2014 • 09:57

Ješte, se k tomu nedošlo. Takto to skončilo vtipně a důstojně! Motat tam mimozemšťany už by bylo trapný.

tonny28
19. 7. 2014 • 13:16

no třeba by to byla sranda čvrtej díl o ufonech...Uplně vidím jak by asi byla vyděšená Škopková když by viděla přistávat létající talíř ale třeba by to už nebylo ono kdo ví..trilogie je i tak nesmrtelná

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.