Policie v akci kvůli Rychtářovi: ZATKLI HO na kolejích! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 31. května 2023

Svátek slaví Kamila, zítra Laura

Policie v akci kvůli Rychtářovi: ZATKLI HO na kolejích!

Josef Rychtář
Josef Rychtář (Foto Aha! – Marek Pátek, Pavel Machan, Jiří Pitrof, ara)

Myšlenky na odchod za svou milovanou Ivetou Bartošovou (†48) sužují Josefa Rychtáře (56) každým dnem. Svým pondělním úprkem k železničním kolejím v pražské Uhříněvsi, kde zpěvačka 29. dubna tragicky zahynula, vyděsil vdovec kamaráda Standu natolik, že zalarmoval policii i záchranku!

Že na tom Rychtář není psychicky nejlépe, je na první pohled zřejmé. Podle informací Aha! se v pondělí navíc rozčílil kvůli synovi Josefovi (27), který ho prý velmi zklamal. Po poslechu Ivetiných písní se vydal ke kolejím do zóny, kam je civilistům vstup přísně zakázán. Zvukař Standa, který s Rychtářem v uhříněveském domě žije, proto raději zavolal pomoc.


„Byli jsme přivoláni k ulici Za Nadýmačem k psychicky rozrušenému muži. Na místě posádka zjistila, že nemá potíže, a předali jsme ho policii,“ uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová. Zatímco lékaře vdovec zásadně odmítl, s policisty ještě asi bude mít co do činění. Dopustil se totiž přestupku, porušil zákon o drahách...
„Nevidím důvod, proč bych nemohl na ty koleje jít. Tak jako chodím na hřbitov, občas zajdu zavzpomínat na Ivetku i na tragické místo, kde si vzala život,“ řekl vdovec s tím, že se snaží s tragédií vyrovnat.

Co na to policie?
„V pondělí ve 14.45 vysílal dozorčí hlídku místního oddělení k železničnímu přejezdu, kde se měl v kolejišti nacházet muž. Byl tam společně s hlídkou městské policie, která se mu věnovala. Strážníci ho našli uprostřed kolejí, odmítal se s nimi bavit. Po našem příjezdu začal odcházet pryč. Policie ho vyzvala k prokázání totožnosti. Prý se šel podívat na místo, kde zesnula jeho manželka, a neviděl nikde ceduli, která by vstup zakazovala. Jenže porušil zákon o drahách. Udělal přestupek proti ochraně dráhy, jde o zákon 266 z roku 1994,“ řekla Aha! mluvčí policie Jana Rösslerová.

 

Přečtěte si
zzapp
20. 7. 2014 • 22:25

...SOUHLAS. ALE TAK SE NA NĚJ DÍVAT NEMĚLA. A NEMĚLA S TÍM HOVADEM BÝT. Každý si musíme svůj život žít. S kým a jak jej žít, je už každého rozhodnutí.

zzapp
20. 7. 2014 • 22:20

francek1945
18. 7. 2014 • 17:21

Ať to hovado už konečně přejede vlak i s těma jeho podržtaškama a bude klid.Magor hraje divadlo, on ho u soudu v Itálii čeká asi pěknej flastr.

antidantes1
18. 7. 2014 • 08:58

Hlášení na železniční dspečink: "Šéfe, už tu zase běžel ten šedivý maniak s krucifixem na źádech...než jsem se rozkoukal, přehodil mi vyhýbku, přeběhl kolejiště a skočil támdle, jak mají kuny pelech....strojvůdci se ho bojí a odmítají tudy jezdit."

hejhej
17. 7. 2014 • 11:34

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.