Osudová rána Evy Elsnerové z ULICE: V jednu chvíli přišla o dítě i ledviny! Jak se jí daří dnes? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 8. února 2023

Svátek slaví Milada, zítra Apolena

Osudová rána Evy Elsnerové z ULICE: V jednu chvíli přišla o dítě i ledviny! Jak se jí daří dnes?

Eva Elsnerová jako právnička Elen.
Eva Elsnerová jako právnička Elen. (TV Nova)

Herečka Eva Elsnerová (41), známá divákům i ze seriálu Ulice, kde si zahrála advokátku Elen Mrázovou, prožila před čtyřmi lety děsivou životní tragédi. Kvůli vážné nemoci přišla v osmém měsíci o dítě a následně i to ledviny. Díky včasné transplantaci měla naštěstí sílu dát se do kupy a dnes se dokonce raduje z tříměsíčního synka Vojty!

Ke konci těhotenství lékaři herečce diagnostikovali závažnou nemoc. Kvůli preeklampsii (onemocnění placenty, kdy je ohrožena matka i plod. Hlavním symptomem preeklampsie je zvýšený krevní tlak matky spojený s únikem bílkovin do moči – pozn. redakce) přišla o nenarozené dítě a navíc byla odkázána na dialýzy.

„Nedávno jsem přemýšlela, že nechápu, jak jsem to mohla vydržet,“ vzpomíná Elsnerová v rozhovoru pro magazín ONA DNES. Dramatická byla i doba, kdy herečka čekala na nového dárce. Na dialýzách trávila čtyři hodiny 3x týdně a musela omezit jídlo a pití na minimum. Pak se na ní usmálo štěstí a ozvala se lékařka a došlo k transplantaci.

Eva Elsnerová

„Až tehdy jsem si uvědomila, jak jsem do té doby byla vyčerpaná. Najednou jsem měla pocit, že mě to množství energie roztrhne,“ popisuje herečka a jako novopečená maminka dodává, že v životě nebyla šťastnější.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.