Přiznání Marty Vančurové: Půl roku ve spárech blázna! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 10. srpna 2022

Svátek slaví Vavřinec, zítra Zuzana

Přiznání Marty Vančurové: Půl roku ve spárech blázna!

Herečka dodnes hrůzný zážitek s pronásledováním nemůže vymazat ze vzpomínek.
Herečka dodnes hrůzný zážitek s pronásledováním nemůže vymazat ze vzpomínek. (ara, koláž Ahaonline.cz)

Strach, absolutní bezmoc, bezesné noci a šílenství! Marta Vančurová (65) zažila hrůzostrašné pronásledování šílenou fanynkou i vulgární nadávky na ulici! Ze života měla peklo na zemi.

Známá tvář se pro ni stala prokletím. Kam se hnula, měla herečka v patách psychicky narušenou ženu. „Dlouho jsem nevěděla, s čím se potýkám, protože jsem byla zvyklá, že na mě čekali lidé po představení. A tak to taky začalo,“ zavzpomínala Vančurová na 70. léta, kdy byla díky filmu Den pro mou lásku velmi populární.

„Nevím, jak je to dnes, ale tehdy dokud ona něco neprovedla, tak ji nemohli zavřít ani léčit. Ale bylo to těžký, protože byla všude. Upřeně na mě koukala v první řadě, chodila za mnou do šatny,“ řekla Vančurová, která zažila strach o život. „Ona měla tak strašnou sílu, že ji ani dva policajti nedostali do výtahu. A stupňovalo se to,“ svěřila se v rozhovoru na Frekvenci 1.
„Trvalo to téměř až do mého porodu, kdy na mě na ulici křičela strašně sprostý slova,“ řekla herečka, které nakonec nad psychopatkou zvítězila. „Já jsem potom docílila toho, že ji léčili v Bohnicích, a pak přemístili do ústavu někam mimo Prahu,“ nechala se slyšet Vančurová, která z toho byla sama na pokraji šílenství. „Už jsem na tom byla tehdy tak, že jsem se chtěla zakopat pod zem, a prostě nebejt. Protože to bylo nesnesitelný,“ zavzpomínala herečka na nejhorší okamžiky svého života.

Nebezpečné pronásledování = stalking
Jde o obtěžující chování, které se projevuje opakovaným a dlouhodobým fyzickým pronásledováním, nechtěnými kontakty, jako jsou telefonáty, e-maily, dopisy, nebo sbíráním informací o pronásledované osobě. Za trestný čin nebezpečného pronásledování je možné v určitých případech uložit trest odnětí svobody až na 3 roky.

Gott má stejnou zkušenost!
Zpěvák Karel Gott (74) se stal terčem pronásledování Němky Hannelore Uhl (49). Ta nevynechá ani jeden jeho koncert a několikrát se v noci objevila u Gottovy vily na Bertramce a zvonila na něj. V Německu jí dokonce úřady zakázaly se ke Gottovi přiblížit na stanovený počet metrů.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.