Český Slavík 2013 - Ivanka Gottová se slzou v oku: Karel už dlouho neměl dvě najednou! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 18. června 2024

Svátek slaví Milan, zítra Leoš

Český Slavík 2013 - Ivanka Gottová se slzou v oku: Karel už dlouho neměl dvě najednou!

Ivana Gottová přebírá Zlatého Slavíka pro Karla Gotta.
Ivana Gottová přebírá Zlatého Slavíka pro Karla Gotta. (Foto Aha! – Zbyněk Pecák, Pavel Machan)

Rok se s rokem sešel a je tu opět vyhlašování prestižních hudebních cen Český Slavík 2013. Slavnostní večer se koná ve Státní opeře Praha a večerem bude pod taktovkou herce a moderátora Jana Krause.

Karel už dlouho neměl dvě
Karel Gott vyhrál i cenu za nejlepšího umělce, tudíž jí opět přebrala manželka Ivana. Měla slzy v očích a podotkla, že Karel již dlouho neměl dvě najednou. Tedy ty ceny...

Český slavík 2013
Kategorie zpěváků
Karel Gott opět Slavíkem. Vyhrál ovšem jen o 47 hlasů! To je neuvěřitelné, jak těsný souboj to byl. Cenu přebrala Ivanka Gottová v luxusních zlatých šatech. Nejdříve jako omylem přečetla Karlův vzkaz pro případ, že neuspěl. Poté se opravila a přečetla publiku slova plná životního optimismu.

A zase ten Klus, druhá příčka patří tomuto čerstvému ženáčovi a otci. Jeho Tamara musí mít radost.

Na třetím místě Richard Krajčo, který z video zdravice správně podotýká, že Slavíci jsou ceny za popularitu, nikoli za kvalitu.

Loni kohout, letos husy!
Kraus předvedl hejno cvičených francouzských husokachen, které mají prý vyšší úroveň, než loňský Landův kohout.

Mizerný zvuk
Perfektní spád celého večera nepříjemně narušily opakované výpadky zvuku. Moderátor byl chvíli slyšet velmi špatně, případně vůbec. I když se to Jan Kraus s úsměvem snažil zahrávat do autu, když se to stalo asi potřetí, bylo vidět, že už začíná být trochu naštvaný. Zklamala technika nebo lidé, kteří ji ovládali?

 

Marta Jandová připomněla zesnulé Bobka a Rytíře
Martě to jako obvykle slušelo v zelených šatech, v duetu s Petrem Kolářem je doprovázel smyčcový kvartet.

Duet Marty Jandové a Petra Koláře.

 

Tomáš Klus s knírkem a igelitkou v kapse
Novou skladbu předvádí Tomáš v akustickém hávu a s doprovodnou kapelou.Sympatický projev mu je vlastní. Jak se již dříve vyjádřil, na Slavíky si bere do kapsy igelitku, aby si mohl nabrat dobrot z rautu na doma.

Tomáš Klus
Nightwork na scéně!
Zatímco Táňa Vilhelmová udělala Vojtovi Dykovi a spol čáru přes rozpočet, když kapelu defakto rozpustila, pánům to na podiu svědčí. Jedno z posledních vystoupení se nese v nevkusném plážovém stylu!
Kapela Nightwork

 

Kategorie kapel
První vyhráli Kryštof poprvé za dvacet let existence. Kapela je v době předávání na koncertě v Kutné Hoře, takže se promítala videozdravice.

 

Na druhém místě boduje Kabát. Chlapci klasicky v rockovém střihu se příliš nevypovídávali, Vojtek poděkoval a šli.

 

Bronz si odnáší Chinaski, kteří před chvíli odehráli.

Bronzového Slavíka získala skupina Chinaski.
Kraus tančí  a Farná zpívá
V mezičase Jan Kraus zatančil tanec svatého Víta a počastoval publikum nepříliš vydařeným vulgárním fórem. A to už nám hraje na podiu Ewa Farna! Macanda s kapelou zpívá naživo. Odrhovačko to příliš povedená není.
Ewa Farna

Čtvrtníček všem ukázal zadek

Petr Čtvrtníček znovu úřadoval. Poté, co předal stříbrného Slavíka Lucii Vondráčkové, tak se otočil a všem ukázal holý zadek. V sále to jen zašumělo, ne všichni tento vtip ocenili. Ozývali se hlasy, že se herec zoufale snaží zaujmout za každou cenu.
Petr Čtvrtníček ukázal všem v sále zadek.
Kategorie Zpěvačky
První místo v této kategorii převzala jako tradičně Lucie Bílá. Nikoho to asi nepřekvapilo, nakonec ani ji samotnou. Pořád jí nedorostla dostatečná konkurence.

Druhé místo získala Lucka Vondráčková, která si pro cenu přiletěla ze zámoří. Bronzového Slavíka předal Václav Postránecký Anetě Langerové.
Lucie Bílá vyhrála.
Dorazila Bartošová i Babiš

Už zhruba v půl osmé se začali do Státní opery první hosté. Mezi nimi byla i pohublá zpěvačka Iveta Bartošová se svým manželem Pepou a Andrej Babiš se svou Monikou, která prozatím jeho manžekou není, byť má miliardářovo příjmení. Slavných párů ale přišlo mnohem více, jak můžete vidět ve stále aktualizované galerii článku.
Iveta Bartošová a její manžel Josef Rychtář

Největší favorit bude chybět

 

Už dlouho před Slavíky bylo jasné, že možná největší hvězda večera bude chybět. Karel Gott má totiž pracovní povinnosti v Německu a zjednodušeně řečeno: někde se stala chyba. Termín jednoho z koncertů totiž kolidoval s termínem Slavíků a Němci, kterým už se dlouho dopředu Karel Gott upsal, ho na Slavíky nepustili.

Zranění a překvapení

Na slavnostním večeru chybí také Gábina Gunčíková, která se ošklivě zranila. Právě Gábina přitom měla zpívat během slavnostního večera. Televize tak musela hledat rychle náhradu. Naopak překvapením je plánované vystoupení skupiny Nightwork s Jakubem Prachařem i Vojtou Dykem. Překvapivé je to zejména proto, že skupina před časem ohlásila ukončení své činnosti.

 

Půjčka od konkurence
Zajímavá je letos rozhodně postava moderátora. Jan Kraus totiž působí na konkurenční Primě a nebývá zvykem, že by si televize takto své hvězdy půjčovaly. Tento večer každopádně bude moderátor s pověsným ostrovtipem na Nově.Autor:  onl

Přečtěte si
mnpv
25. 11. 2013 • 11:18

Pravdo máš pravdu, také to tak cítím.

mnpv
25. 11. 2013 • 11:17

Sedat si nemusel, stačilo chovat se slušně. Chtěl bych vidět, jak by se choval třeba k paní Babišové, to by lezl po pr.de.li až by jiskry lítaly.

mnpv
25. 11. 2013 • 11:15

Jj máš pravdu, až na ty výsledky byly

tonny28
25. 11. 2013 • 07:53

Výsledky byli očekávané..Ono totiž když by se napsalo že vyhrál Klus púsobilo by to strašně ona totiž není mezi ním a Gottem propast jen 30 bodů ..to vůbec nejde srovnávat Trabanta s Roys roysem.Při čtení kompletních výsledků by se slušelo napsat že je s obdivem hlavně to že se v první desítce/letos na 9.místě/ drží přes 40 let-devitinásobná Zlatá slavice Hana Zagorová jako jediná zpěvačka nejen své generace ,protože za ní daleko skončili až na 28 místě .Bartošová,Janů,Helena Vondráčková,Machálková,Csáková,Basiková,Špinarová,Rottrová.Martinová,Filipová..

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.