Kdyby tisíc klarinetů (1964): Zpitý Matuška močil z balkonu a Gott mu k tomu zpíval! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 25. června 2024

Svátek slaví Ivan, zítra Adriana

Kdyby tisíc klarinetů (1964): Zpitý Matuška močil z balkonu a Gott mu k tomu zpíval!

Z filmu Kdyby tisíc klarinetů
Z filmu Kdyby tisíc klarinetů (Foto Aha! - Petr Novotný, ara)

Tolik zpěváků a zpěvaček jako v komedii Kdyby tisíc klarinetů, který jste mohli včera vidět na televizních obrazovkách, se snad v žádném jiném českém filmu nikdy pohromadě nesešlo. O muzikantech je přitom známo, že žijí bohémský život, milují večírky a společnost. A ti, co se představili ve zmíněném filmu, této pověsti hrdě dostáli.

Však také měli režiséři Ján Roháč s Vladimírem Svitáčkem plné ruce práce, aby se natáčení nezvrhlo v nekonečnou párty. Měli to ale marné, tehdejší vycházející hvězdičky českého showbyznysu stejně neukočírovali…

Vrátný dostal spršku

Byl to vážně jeden velký mejdan. A asi je to i na filmu znát, muzikál je na tehdejší dobu hodně odvázaný, je to výpravná šaráda se skvělými výkony všech protagonistů.

Celé osazenstvo bylo po dobu natáčení ubytováno v Karlových Varech. A večírky byly na denním pořádku. Jenže jednoho večera to přítomní trochu přepískli. Na pokoji se údajně zrovna sešli Karel Gott, Eva Pilarová a Waldemar Matuška. Tehdejší elita pop music!

Hodně se popíjeli, bylo veselo a pak to přišlo. „Matuška dostal šílený nápad a z balkonu začal konat potřebu. Eva mu dokonce sekundovala. A Gott do toho zpíval »Tam, kde šumí proud« a Matuška doplňoval »A cáká, a cáká…« Jenže vrátný hotelu šel zrovna ven na cigáro a oni ho pomočili,“ práskl nám pod podmínkou zůstat v anonymitě pamětník natáčení.

I po letech je tahle historka zkrátka velice choulostivá. Podle jiných spekulací ho ale polili limonádou. Samotní aktéři se k celé události nikdy nechtěli vyjádřit a zarytě mlčí. Nicméně Matuška s Pilarovou po tomto incidentu vyfasovali roční zákaz mimodivadelního vystupování…

Matuška se bláznivě zamiloval

Mejdany ale i po tomhle skandálu vesele pokračovaly dál. Zpěváci byli mladí a průšvihy si nepřipouštěli, měli svůj vlastní svět. Matuška se během natáčení zakoukal do herečky Jitky Zelenohorské, která se proslavila ve filmu Ostře sledované vlaky tím, že si nechala orazítkovat pozadí. „Dvořil se mi, říkal, že se do mě zamiloval. Mně se ale ze začátku moc nelíbil. Nechtěla jsem ho, byl pro mě starý. Jako šestnáctileté holce mi připadal jako dědek,“ svěřila se s úsměvem Zelenohorská, která byla o patnáct let mladší. „Musel mě hodně dobývat, zval mě na natáčení, do divadla a jednou za mnou přijel až do tehdejšího Gottwaldova, kde jsem točila, stopem na motorce,“ zavzpomínala.

Nakonec si její srdce přece jenom získal. „Byl moji první láskou. Pozorný, milý muž, se kterým byla legrace. Jenže tátovi se moje známost nelíbila, zuřil,“ dodala herečka. Odradit se ale nenechala a s Matuškou strávila krásných pět let.

Vrátil se na tragické místo

Pro Matušku to byl vůbec osudový film. Právě v Karlových Varech, kde se většina filmu natáčela, prožil i nejkrušnější období svého života. V lázeňském městě předtím několik let žil se svojí první manželkou. Brzy se jim narodila dvojčátka, holčičky… Bohužel, neodpustitelná chyba lékařů mu je sebrala a ony zemřely krátce potom, co přišly na svět. „Tehdy děti musely podstoupit očkování, po němž ale obě děvčátka vydechla naposledy,“ prozradil jeden z Matuškových kolegů, kterému se slavný zpěvák se svým traumatickým zážitkem svěřil. „Co se přesně stalo, nikdo neví. Prý těch dětí takto zemřelo více. Říkalo se, že jedna z doktorek byla Němka, které při odsunu Němců po válce Češi zabili rodinu, a ona se takhle mstila. Ale nejspíš to byla opravdu lékařská chyba,“ dodal.Přečtěte si
avina
21. 10. 2013 • 11:52

O Matuškovi to bylo známé-po koncertu řádil,chlastal,pobuřoval...r.1959/60 Kroměříž...podobné,co Pilarová vzpomínala o balkóně...

zadnice
21. 10. 2013 • 10:48

"Na pokoji se údajně zrovna sešli..." - no právě "údajně" Aháci. A i kdyby, tak proč se s tím zabýváte téměř po 50. letech ubožáci!!!

majojo
21. 10. 2013 • 08:09

No a co, dneska se vám klidně vymočí v přímém přenosu a udělá se z toho reality show. Takže tahle histroka lety jaksi ztrácí na pikantnosti - mně připadala už tenkrát dost dobrá, hlavně ten hudební doprovod.

jezibababa
20. 10. 2013 • 19:34

tak to je opravdu žhavý drb ... starý teprve téměř půlstoletí

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.