Děsivá nemoc v rodině Ladislava Freje: Syn trpí duševní nemocí! Bojuje s démony... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 4. června 2023

Svátek slaví Dalibor, zítra Dobroslav

Děsivá nemoc v rodině Ladislava Freje: Syn trpí duševní nemocí! Bojuje s démony...

Ladislav Frej je na svého syna pyšný.
Ladislav Frej je na svého syna pyšný. (Foto pro Aha! – herminapress.cz a ara)

Co může být horšího, než když vám dítě, byť dávno dospělé, oznámí, že trpí nebezpečnou nemocí. Na ten okamžik herec Ladislav Frej (71) do nejdelší smrti nezapomene. Vážná duševní porucha postihla jeho syna už na DAMU. Od té doby Ladislav Frej ml. (35) bojuje s vlastními démony.

Vystupuje sebejistě, s úsměvem a vytváří dojem, že je vše v naprostém pořádku. Ve skutečnosti syn slavné herecké dvojice Věry Galatíkové (†69) a Ladislava Freje už dlouhých 15 let trpí schizoidní poruchou osobnosti. A i když to není tak dávno, kdy balancoval na hraně života a smrti, dnes se díky poctivé medikaci cítí lépe než kdy dříve.


Sáhl si na dno
Frej mladší v doprovodu otce Ladislava a svého syna Štěpána (6) vyrazil na křest dětské knihy strašidel a potvrdil, že jeho samého teď žádná strašidla netrápí. „Teď se cítím dobře, protože beru léky, jak mám. Ordinovat si je sám už nikdy nebudu, to se mi vymstilo,“ řekl Ladislav, který si díky zanedbávání rad lékařů sáhl na dno. „Jeden čas jsem přestal brát prášky, protože jsem si myslel, že to zvládnul, dostal jsem se do psychózy a propadl se mimo realitu,“ vyprávěl Ladislav v pořadu 13. komnata.
Táta je pyšný
První příznaky duševní choroby se objevily po večírku, na kterém se kouřila marihuana. Děsivá nemoc u něj naplno propukla, když mu bylo dvacet. „Byl jsem ve druháku na DAMU a točil jsem zrovna film Eine kleine jazzmusic. Najednou jsem nebyl schopen vůbec být mezi lidmi a film jsem nemohl dotočit. Tehdy jsem byl poprvé hospitalizovaný na psychiatrické klinice,“ vzpomíná Ladislav, který chtěl jít v otcových šlépějích. Ale jeho plány vzaly za své. I tak je na něj otec Ladislav Frej velmi pyšný. „Přestože by mohl setrvat v invalidním důchodu, denně chodí do práce, která ho naplňuje. Našel se v centru Srdce všem, kde pomáhá a vyučuje mentálně postižené,“ přiznavá herec, který se spolu s rodinou bojí jediného, aby nemoc nepostihla jeho šetiletého vnuka.

Co je schizoidní porucha osobnosti?
Schizoidní porucha osobnosti je onemocnění velice podobné schizofrenii. Nemá však tak bouřlivý průběh. Pro jedince trpící tímto onemocněním je charakteristická nadměrná vztahovačnost, deprese, nevýkonnost, nesoustředěnost. Jedinci se stahují do sebe, příliš nenavazují vztahy s druhými lidmi, bývají emočně chladní a nadměrně se zabývají fantaziemi a svým vnitřním světem. Porucha se projevuje při vykolejení ze zavedeného životního cyklu jedince. Vliv alkoholu, málo spánku, stresující momenty, zátěž, úzkostlivé momenty u takového jedince probudí tuto duševní poruchu, která však po určité době mizí.Autor:  kot

Přečtěte si
zaj-po
10. 12. 2013 • 21:38

Dobrý večer,,,ať DROGY,KOUŘENÍ,NIKOTIN,HALUCENOGENNÍ BYLINKY A ODVARY Z NICH,A´t už alkohol,halucenogenní houby,léky---prášky---nechvalně známé drogy---toto vše má jednoho společného jmenovatele a tou je ve SKUTEČNOSTI---DĚDIČNOST.Tyto i jiné hrozné závislosti se prostě dědí a je jen jediná cesta ven.Chtít přestat,,,z celého svého srdce---neboť život je DAR a jako takový má nesmírně velikou hodnotu.Proč se tyto ,,,prokleté věci v určitých rodinách dějí???a to se týká i úrazů,nemocí,psychických poruch a zhroucení---je toho vážně přespříliš.Dědí se proto,že předkové se klaněli ,,,MODLÁM,,,---často se dopouštěli čarodějnictví,a velmi je těšilo ubližovat nevinným a bezbranným lidem,dětem,zvířátkům a celkově přírodě a všemu Božímu Stvoření.Nekáži zde Evangelium,jak by někdo očekával,,,cestu nechť si najde každý sám,,,protože já nikdy nikoho do těchto duchovních věcí netlačím..Z psychologického pohledu je to vlastně podle STARÉ A MOUDRÉ PRAVDY . co zaseješ ,,,tak to také sklidíš.Nikoho neodsuzuji,jenom jsem přesvědčená,že rozum byl Nebeským Bohem dán proto aby jej používal správným-kladným směrem a způsobem.Vymanit se z rodových kleteb je velice tvrdým oříškem a bez LÁSKY A MOUDROSTI BOŽÍ TO PROSTĚ NEJDE.Podívejte se schválně na rody,kde bývají dost často úrazy,chudoba,šílenství,paranoja,deprese,panické poruchy,různá neštěstí,závislosti,gemblerství,alkoholismus,nevěry,potraty atd.Pan Frej je zářným příkladem takovýchto věcí.On je prostě spouštěč---a všichni kolem něj trpí---jen on sám se z toho vždy dostane.Nepomlouvám jej ale také říkám PRAVDU.Zamyslete se,,,kolik je asi skutečné PRAVDY na tom všem co vám zde píši.Přeji vám pokud možno klidný život.

direct1
12. 10. 2013 • 12:52

Ty jsi ubožačka bez mozku, absolutní primitivní pako, který se umí chovat jen jako hovado, je mě z tebe zle!

illis
10. 10. 2013 • 21:10

fortin Tvé vyjádření je neuctivé a hloupé

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.