Zemřel Oldřich Velen (†91) ze seriálu Slovácko se nesúdí: Rodina tajila jeho smrt! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 4. října 2023

Svátek slaví František, zítra Eliška

Zemřel Oldřich Velen (†91) ze seriálu Slovácko se nesúdí: Rodina tajila jeho smrt!

Oldřich Velen se proslavil seriálem Slovácko s nesúdí
Oldřich Velen se proslavil seriálem Slovácko s nesúdí (koláž Ahaonline.cz)

Natočil přes tři stovky filmů a když zemřel, rodina to nedala nikomu vědět. Pozůstalí mlčí jako hrob. Nedovolili, aby se diváci se svým oblíbeným hercem, Oldřichem Velenem (†91), důstojně rozloučili.

Kronerův parťák ze seriálu Slovácko sa nesúdí zemřel v nemocnici 4. května, tedy před osmi týdny! Rodina to ale neřekla ani hrstce jeho kolegů v seniorském věku.

Podzim života měl herec tragický. Rakovina mu v roce 2009 vzala manželku Sylvu. Po 62 společných letech zůstal Velen jako kůl v plotě. Trápil se a chřadl. „Navíc mi taky umřelo hodně kamarádů a kolegů, nemám s kým promluvit,“ postěžoval si herec při jedné z posledních návštěv v jeho pražském břevnovském bytě. Dlouho se držel, ale pak i na vitálního Juru Kláska ze seriálu Slovácko sa nesúdí udeřily nemoci.

Během roku prodělal hned několik závažných operací. „Mám anginu pectoris a kameny v ledvinách. Ty mi vyndavali hned dvakrát. Taky mi brali žlučník,“ popisoval své neduhy Velen. Viditelně slábl, ubývalo mu energie. Několikrát dokonce spadl ze schodů a krutě se potloukl. Nakonec musel zůstat v nemocnici, upoutaný na lůžko, kde také naposledy vydechl. Příčinou úmrtí bylo patrně celkové selhání organismu.

Vzal si tajemství do hrobu

Jako Velena ho znaly miliony diváků, patřil k nejobsazovanějším hercům. Jen málokdo ale znal jeho pravé jméno. Jmenoval se Volek! Velen bylo pouze umělecké jméno, v Tuřanech u Brna se narodil jako Volek. „Ono mi to neznělo,“ vysvětloval herec své pohnutky. Vybral si víceméně podobně znějící příjmení, které připomíná moravského šlechtice Ladislava Velena z Boskovic

Autor:  höh

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.