Katastrofa si nevybírá: Voda vyhnala z domova Bartošovou, Rolins i Rottrovou! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 22. června 2024

Svátek slaví Pavla, zítra Zdeňka

Katastrofa si nevybírá: Voda vyhnala z domova Bartošovou, Rolins i Rottrovou!

Velká voda dosáhla i na některé celebrity.
Velká voda dosáhla i na některé celebrity. (Koláž Ahaonline.cz)

Do povědomí celého národa vtrhli jako velká voda. A teď velká voda dělá neplechu jim! Řeč je o českých celebritách, sportovcích, politicích i podnikatelích, kteří si vybrali luxusní sídla u nezvladatelných vodních toků v Praze i jejím okolí. Kdo musel opustit dům a koho voda odřízla od světa zjistilo Aha!

PRAHA – MALÁ STRANA: Karolína Peake (37), vicepremiérka

Politička bydlí s rodinou u vltavského kanálu Čertovka. „V roce 2002 jsme měli doma metr a půl bláta a vody,“ přiznala. Teď však spoléhá na protipovodňovou stěnu a doufá, že bude mít klid.

PRAHA – MALÁ STRANA: Vít Bárta (39), poslanec

Šéf Věcí veřejných a jeho manželka, poslankyně Kateřina Klasnová (35), mají byt na nábřeží. O víkendu, kdy voda řádila, byli pryč. „Když jsme se v neděli vrátili domů, s úctou jsme pozorovali sílu řeky,“ řekl Bárta.

ŠÁRECKÉ ÚDOLÍ: Dara Rolins (40), zpěvačka

V neděli Daře voda zaplavila příjezdovou cestu. „Jsem zde uvězněná,“ řekla Aha! S dcerou Laurou (5) tak nemohou opustit svůj pronajatý dům. Její milenec rapper Rytmus (36) se povodni vyhnul – je nyní na Slovensku.

PRAHA – KOLOVRATY: Marie Rottrová (71), zpěvačka

Zpěvačku z domu vyhnal rozvodněný potok k synovi, včera se vrátila. Všude kolem baráku má Rottrová rozloženy pytle s pískem, aby se k ní nedostala voda. Pořád hrozí, že se protrhne hráz.

PRAHA – UHŘÍNĚVES: Iveta Bartošová (47), zpěvačka

Policie v neděli ráno Bartošové doporučila, aby opustila svůj dům. Poslechla ji a s partnerem Josefem Rychtářem (55) zakonzervovali barák. Džípem odjeli ke známým do Jevan, jejich ulici hlídá policie. V době povodní se totiž bojí rabování.

ŘÍČANY U PRAHY: Vendula Svobodová (41)

Svobodová má kompletně zatopený sklep a i zahradu. Z té musela odpumpovat vodu. Se svým synem Kubíkem (8) ale po vzoru dalších lidí, kteří nechtějí o všechno přijít, barák zatím neopustili.

PRAHA – SMÍCHOV: Stanislav Gross (43), expremiér

V březnu si kontroverzní politik koupil ve smíchovské Lidické ulici byt za 5 milionů, nyní se musí o objekt strachovat. Právě tato ulice, která vede přímo k Vltavě, byla jedna z prvních uzavřených komunikací.

PRAHA – ŠÁRECKÉ ÚDOLÍ: Radovan Vítek (42)

Miliardář a úspěšný podnikatel s nemovitostmi už léta bydlí v honosné vile, která je napsána na jeho firmu. Bohužel, luxusní čtvrť boháčů to schytala od přírody a k jeho domu jsme včera ani nemohli dojet.

PRAHA – ŠÁRECKÉ ÚDOLÍ: Milan Baroš (31), fotbalista

Na radu svých kamarádů z kopané si pořídil barák v luxusním resortu Dubový Mlýn za 40 milionů korun. A ačkoliv to není jeho jediná nemovitost, je možné, že ho teď příroda donutila investice litovat…

PRAHA –ŠÁRECKÉ ÚDOLÍ: Pavel Nedvěd (40), fotbalista

Legendární exfotbalista má stejně jako jeho slavní sousedé v údolí pražské Šárky mírně zatopenou příjezdovou cestu. A řeka v údolí každou chvíli hrozí, že se vylije z koryta…

PRAHA – ŠÁRECKÉ ÚDOLÍ: Vratislav Lokvenc (29), fotbalista

Někdejší fotbalový útočník proslulý svými hlavičkami si teď možná láme hlavu nad tím, proč se usídlil zrovna v Šáreckém údolí. Řeší totiž problém, jak se dostat z domu.

PRAHA – ZÁBĚHLICE: Tomáš Pekhart (24), fotbalista

Kvůli evakuaci svého kvartýru v Záběhlicích, kam vtrhla potopa z Hamerského rybníku, musel Pikhart zmizet z přípravy Bílkova výběru na páteční kvalifikaci s Itálií. „Místo tréninku útěk před povodní,“ napsal Pekhart na internet…

PRAHA – ZBRASLAV: Jozef Chovanec (53)

Rodinná vila sparťanské ikony je nyní v epicentru povodňových trablů. Jak na tom konkrétně je se nepodařilo zjistit. Nezvedal totiž telefon. Část obyvatel čtvrti však museli hasiči evakuovat, některé dokonce odvezli na člunech.

PRAHA – LIPENCE: Horst Siegl (44), fotbalista

Někdejší útočník české reprezentace o sobě sice nedal vědět. Situace v místě jeho bydliště však není růžová – Lipence totiž patří mezi pražské čtvrti, které jsou proti povodním chráněny nejméně a bývají od zbytku města odříznuty rok co rok i při menší vodě…

BECHYNĚ: Miroslav Kalousek (52), ministr financí

Rodinný dům v Bechyni, který je nyní přepsaný na jeho děti, a který před rozvodem obýval Kalousek, je krůček od velkého průšvihu. Řeka Lužnice se totiž prohnala zahradou. Jediné štěstí je, že má dům v mírné stráni – jeho soused má dům stále pod vodou.Přečtěte si
inocenta
5. 6. 2013 • 15:35

Kumštýřiá jsou tzuzv lehká krev, lehce nabyl, lehce pozbyl. Není zajímavé číst o jejich ohrožení. kutečné trgedie jsou, když někdo šetří korunu po koruně a pak mu to někdo chytrý sebere. Způsoby jsou různé ale vyrovná se to často velké vodě.....

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.