Hokejista Hudler promluvil až po pohřbu: Bylo to strašně rychlé... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 18. srpna 2022

Svátek slaví Helena, zítra Ludvík

Hokejista Hudler promluvil až po pohřbu: Bylo to strašně rychlé...

Jiří Hudler
Jiří Hudler (MŠria RuöinovŠ)

Jen stěží zadržoval slzy. Zemřel mu tatínek, nejdůležitější člověk jeho života. Muž, který ho vychoval, otevřel mu dveře do hokejového světa jménem NHL. „Bylo to strašně rychlé,“ hlesl útočník Calgary Jiří Hudler (29). Jeho tátovi stejného jména bylo 50 let, když ho přemohla rakovina.

„Táta byl nemocný. Měl to na plicích,“ řekl útočník, který opustil kemp Flames. Nemusel nic vysvětlovat, v klubu vše chápali. „V takovém momentu nejde myslet na hokej,“ podotkl Hudler, jenž se do zámoří vrátí zřejmě až v pondělí. „Ještě uvidím, musím toho spoustu zařídit. Je to těžké, už teď mi chybí,“ loučil se mladík, jemuž přijela do olomouckého krematoria vyjádřit soustrast řada lidí z hokejového prostředí.


„Starej Huds! Zábavný a vždycky pozitivní člověk. Měl neskutečný hlášky,“ vzpomněl hokejový rebel. „Bral mě takového, jaký jsem. Vždycky řekl, co si myslí. Vzal jsem si jeho rady k srdci,“ vyznal se Duda. „Nezapomenu na jeho široký úsměv. Ano, tak si ho budu pamatovat,“ slíbil tiše...


„S Jirkou jsme úzce spolupracovali. Velmi nám pomohl, staral se hlavně na Moravě o mladé kluky. Když jsme se před čtrnácti dny viděli, nikdo by neřekl, že prodělává tak těžkou nemoc. Byl velký bojovník,“ povzdechl si hokejový agent Aleš Volek, jenž se s Jiřím Hudlerem potkal v čase vánočním. „Prošli jsme se po Praze, dali si pár piv, skvěle jsme pokecali. Takhle na něj budu vzpomínat. Na blízkého přítele,“ řekl Volek o muži, s nímž se znal přes 10 let.

1459572:gallery:true:truePřečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.