Dagmar Havlovou stíhá jedna pohroma za druhou: Další smrt v rodině! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 25. června 2024

Svátek slaví Ivan, zítra Adriana

Dagmar Havlovou stíhá jedna pohroma za druhou: Další smrt v rodině!

Havlová je opět v černém
Havlová je opět v černém (Aha! – Marek Pátek)

Posledních několik měsíců to nemá bývalá první dáma Dagmar Havlová (59) vůbec lehké. Po smrti manžela Václava Havla (†75), fenky Almy (†2) a blízké přítelkyně, herečky Jaroslavy Adamové (†87), ji potkala další rána. Tak krutá, protože jde o dalšího milovaného člověka.

Zemřel jí strýček – kněz Vladimír Veškrna (†87), který ji dokonce připravil na první svaté přijímání. Dagmar mu ale na pohřeb do Českých Budějovic nepřijela...

„Byl to přímý strýček paní Havlové, měl ji velmi rád, často o ní jako o Dášence hovořil. Modlil se za ni. Moc se nevídali, ale psali si a volali. Zemřel před týdnem a minulou sobotu měl pohřeb tady v Budějovicích. Byl to řádový kněz – petrín,“ řekla Aha! pracovnice biskupství, které pomáhalo poslední rozloučení se všemi církevními poctami zařizovat.

Dagmar Havlová však na pohřeb nedorazila. Poslala jen smuteční kytici a za svého strýčka prý zapálila svíčku. Pohřbu se zúčastnil jen blízký přítel rodiny, mladý kněz – dominikán Romuald Štěpán Rob. Ten byl také přítomen pohřbu Václava Havla i ukládání urny s jeho popelem do hrobky.

„Prý z časových důvodů nemohla paní Dagmar dorazit. Někteří na ni čekali, protože předpokládali, že by se chtěla se strýčkem rozloučit, ale bohužel. Poslední půlrok byl pro ni velmi těžký, nakonec to pochopili,“ řekl spolubratr zemřelého kněze.

Páter Veškrna žil poslední dva roky v Kněžském domově v Českých Budějovicích, kde se o něj řádové sestry staraly a kde také ve věku 87 let ve spánku zemřel. Své neteři Dagmar prý vděčil za to, že se mohl osobně setkat se svým velkým vzorem, papežem Janem Pavlem II., když byl na návštěvě v České republice.

„Paní Dagmar jako první dáma a její manžel prezident Havel jim to zařídili. Byl nesmírně šťastný a říkal, že za to Dášence moc děkuje,“ dodal spolubratr z řádu.Přečtěte si
pohadkamaje
1. 7. 2012 • 12:18

Jdi do ***e, analfabete

solochov
30. 6. 2012 • 14:07

solochov
30. 6. 2012 • 14:07

solochov
30. 6. 2012 • 14:06

Některá Dášeňce přináší smutek, jiná radost a bohatství .... Hrát to ale umí, hlavně na nás všechny !

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.