Hložek slavil 70 a přiznal: Vyčural hlavu v Kambodži!
Mohl za to déšť, tak zní titul písničky, kterou pro Standu Hložka (70) napsala Hana Zagorová (†75). V září, kdy měl kulatiny, zpěvák slavit nemohl. „Nejde zpívat, když na Moravě lidem kvůli povodním padají domy,“ řekl v pátek v nabité Lucerně.
Na jevišti Standu podpořila Monika Absolonová (48), Karel Vágner (82), s nímž Mistra basů přijela zazpívat až z Bratislavy, kde je v angažmá v Národním divadle, dcera Anna (28) a prezident fotbalové Amfory Petr Salava (69). A právě ten na Hložka práskl, že v Kambodži vyčural ztracenou hlavu.
Standa Hložek: S Karlem Vágnerem se znám půl století!
„Byli jsme v komplexu Angkor Vat, v pozůstatcích chrámu Tisíce tváří. Nemohli tam v tom všude přítomném prachu najít jednu hlavu k soše,“ popisoval zážitek Salava. Hložek si potřeboval odskočit, nenuceně překročil provazy, které ohraničovaly místa, kam se nesmí, a ulevil si.
„Vyčural jim tu hlavu,“ dokončil příběh Petr za huronského smíchu diváků. Věnoval oslavenci podobnou hlavu z porcelánu. „Myslím na Hanku Zagorovou, bez níž bych tady nestál. V tento čas mívala v Lucerně své tradiční vánoční koncerty, ona sem prostě patřila,“ zavzpomínal dojemně zpěvák. Díky zadní projekci si pak s Haničkou Písničkou zazpíval její hit Černý páv. Doprovázel ho Jiří Dvořák a Boom!Band, který byl dvorní kapelou Zagorky.
Proč Standa Hložek zhubl: U nás se teď vůbec nevaří!
Dvě omluvenky
Dva lidé Standovi na koncertu chyběli. Omluvila se Jiřina Bohdalová (93), které nebylo dobře, a moderátor Libor Bouček (44). Nemohl přijít kvůli problémům s tatínkem.