Yvetta Simonová (95): Na zkoušku v důchoďáku a strach o syna | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Yvetta Simonová (95): Na zkoušku v důchoďáku a strach o syna

Yvetta Simonová se setkala s Karlem Bláhou.
Yvetta Simonová se setkala s Karlem Bláhou. (Foto Aha! –Tonda Tran, Martin Hykl)

Čeká ji jedno z nejtěžších rozhodnutí v životě. Yvetta Simonová (95) se na zkoušku nastěhovala do domova seniorů v pražských Hájích. „Syn je po dvou těžkých operacích a nemůže se o mě starat. Přemýšlím, zda se vrátím do svého bytu na Hadovce, nebo se svěřím do zdejší péče,“ prozradila Aha! zpěvačka.

Ještě neví, co nakonec udělá, ale žádost o přijetí už si česká Sophia Lorenová pro jistotu podala. I když ji srdce stále táhne na krásnou část Prahy 6, na Hadovku. „Tam je prostě domov. Tady je to moc hezké, ale třeba kavárna není pravá kavárna. A já jsem kavárenský typ,“ říká Simonová, která v poslední době dost často ztratila rovnováhu a jen zázrakem si při pádech nic nezlomila. „Některý den se mi vstává dobře, jindy je to problém. Ale hlas mi pořád slouží, a jak si odpočinul, zní dobře,“ pochvaluje si zpěvačka.

Bláha už ví

V domově potkala Yvetta kolegu Karla Bláhu (76). Ten už má ohledně zdejšího pobytu jasno. Zabydlel se rychle. Zpěvák prodal před několika lety domek na Karlštejně a postupně se stěhoval z jednoho nájemního bytu do druhého. Špatně se ale vyrovnával s tím, že mu hodně přátel zemřelo. „Strašně jsem se tam trápil, ničila mě samota,“ přiznal Karel, který 30 let působil v karlínském divadle. „V noci mě budilo, jak jsem opuštěný,“ postěžoval si. Domov pro seniory tak bere Bláha jako spásu. Může kdykoli jít navštívit třeba syna a vnuka, a přitom je o něj postaráno.

Yvetta Simonová oslavila 95: Můj život byl plný Karlů!

Video se připravuje ...

Těžké rozhodnutí

Do konečného rozhodnutí, zda v domově zůstat napořád, nebo se vrátit zpátky domů na Hadovku, má zpěvačka ještě tři dny. „Mám čas na rozmyšlenou do desátého července. Byt si ovšem v každém případě nechám, abych se tam mohla podle libosti kdykoli podívat,“ ujistila Yvetta. Jedním z důvodů je také její poměrně rozsáhlý šatník ještě z dob, kdy vystupovala. Musela by se totiž velké části oblečení vzdát, do domova by se jí už nevešlo. Nejvíc vlastní zpěvačka kalhotových kostýmů, které miluje. A z barev u ní vede jednoznačně bílá. Jak na oblečení, tak u nábytku. „Rozsvěcuje obličej, omlazuje,“ říká Yvetta Simonová. I tak by v domově důchodců případně uvítala o skříň navíc. Jak to ale nakonec bude, se ještě uvidí!

Tomáš nemá čas!

Jediný syn Yvetty Tomáš Spurný (73) bohužel maminku nemůže neustále hlídat. Jako ředitel Divadla U Hasičů už tak neví, kam dřív skočit...

Yvetta Simonová oslaví 95: Plastiky? Ještě počkám!

Video se připravuje ...Přečtěte si
fany22
8. 7. 2024 • 20:09

Hanka Smrckova
8. 7. 2024 • 19:53

Úžasná dáma,dožila se nádherného věku, je stále vitální můžeme jenom závidět.....

Dianthos
8. 7. 2024 • 10:27

Pečovatelky se o ní mohou postarat i v jejím bytě. Je to otázka peněz.

nika70
8. 7. 2024 • 10:21

Já si myslím, že je víc jak ohleduplné, když se rodiče rozhodnou pro pěkný domov důchodců. Děti jsou samy již ve věku, kdy mají zdravotní problémy, jsou unavení. Ideální je brát na sebe ohledy navzájem. Dnešní DD jsou už jak rekreační střediska. Dotyčný nemusí někam, kde to vypadá jak v zastaralé nemocnici. Kdo má možnost, prodá svůj byt a na stáří se může takhle zaopatřit.

zuzakirsch
8. 7. 2024 • 06:49

Paní Yvetta se dožila nádherného věku a v dobrém stavu. V důchoďáku se nemusí starat o nákupy, vaření, větší úklid. Je na ní nonstop dohled a najde si tam známé, se kterými bude moci vzpomínat. Ať se jí tam líbí.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.