Havlová prodala Lucernu! Za podíl dostala skoro miliardu | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. července 2024

Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub

Havlová prodala Lucernu! Za podíl dostala skoro miliardu

Havlová prodala většinu Lucerny: Dášu s Dášou kšefty s dědictvím znesvářily!
Havlová prodala většinu Lucerny: Dášu s Dášou kšefty s dědictvím znesvářily! (archiv)

Jedna z nejslavnějších pasáží a budov v centru Prahy mění majitele. Dagmar Havlová (73) – švagrová bývalého prezidenta – prodala většinový podíl v paláci Lucerna skupině BTL. A to za téměř miliardu korun.

I přes prodej většinového podílu si podnikatelka a vdova po Ivanu Havlovi (†82) nechala ještě čtvrtinu paláce. Včera o tom informoval server Forbes na základě vyjádření Havlové a technického ředitele BTL Tomáše Drbala. Lucerna je nyní v nově vytvořené společnosti Palác PL, kde má podíl 75 procent firma BTL Healthcare Technologies, jejímž vlastníkem je dle Evidence skutečných majitelů Jan Vild. „S Honzou Vildem se známe od revoluce… Miliardářů, kteří by Lucernu zhltli, je spousta. Pro mě bylo důležité spojit se s někým, kdo zachová tradici, hodnoty a společenský účel celého místa,“ dodala.

Trailer k filmy Tady Havel, slyšíte mě?

Video se připravuje ...

Byla drahá

Havlová se k prodeji paláce rozhodla kvůli vysokým nákladům na jeho opravy. „Všechno půjde na rozsáhlé rekonstrukce a do souvisejících oprav, já si z obchodu peníze neodnáším,“ uvedla k prodeji podnikatelka. Necelá miliarda korun má podle webu pokrýt úvěry na dřívější rekonstrukci vzduchotechniky nebo instalaci výtahu pro handicapované.

A i do budoucna spolyká Lucerna další peníze. V plánu je obnova historického zábradlí na terasách a další opravy. „V Česku jsme na zelené louce vznikli, vyrostli na českých lidech a myslíme si, že máme zemi co vracet. Přesně lidem by měla Lucerna sloužit,“ řekl Drbal ze skupiny BTL. Havlová podle jeho slov Lucernu dál povede.

Hvězdné Inkognito: Před kamerami to rozjela Bohdalová s Havlovou! Došlo i na polibky

Video se připravuje ...

První šly terasy

Mají sice stejné jméno, na ničem jiném už se ale zřejmě neshodnou. Švagrová zesnulého exprezidenta Václava Havla Dagmar má totiž bývalé první dámě vdově Dáše Havlové (71) za zlé, že za jejími zády prodala Barrandovské terasy. Ty koupil podnikatel s řeckými kořeny Michalis Dzikos, který zde postavil veřejnosti nepřístupný rezidenční areál.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.