Feri má nový problém: Ústavní soud dal za pravdu další oběti | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. července 2024

Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub

Feri má nový problém: Ústavní soud dal za pravdu další oběti

Policie chybovala při částečném odložení Feriho kauzy, rozhodl ÚS. K případu se bude muset vrátit
Policie chybovala při částečném odložení Feriho kauzy, rozhodl ÚS. K případu se bude muset vrátit (Blesk: J. Koťátko, J. Nováček)

Policie chybovala, když částečně odložila kauzu exposlance TOP 09 Dominika Feriho (27), rozhodl Ústavní soud (ÚS). Ten zrušil odložení u jedné z pěti žen, které se na něj obrátily se stížností. Policie se tak musí k případu vrátit.

Ostatním čtyřem ženám soud nevyhověl, odložení je pro ně definitivní. Ženy v kauze figurovaly jako další oběti sexuálního násilí. Feri nakonec skončil před soudem a následně ve vězení na 3 roky kvůli třem skutkům spáchaným na jiných ženách. V odložené části kauzy policie označila Feriho chování za sexuálně predátorské.

Blesk Podcast: Kauza Feri je přelomová. Bývalý politik nevyjádřil žádnou lítost, říká odbornice

Video se připravuje ...

Intenzitou, provedením ani jinými okolnostmi prý ale nenaplnilo zákonem požadované znaky trestného činu, a to ani ve stadiu pokusu. Státní zastupitelství postoj policie potvrdilo. Pět žen ve stížnosti, kterou podaly k ÚS, poukazovalo na zásah do práva na lidskou důstojnost či práva na soudní ochranu. Bývalý poslanec Feri se tak možná bude zpovídat z dalšího sexuálního útoku.Přečtěte si
hejhej
13. 6. 2024 • 11:24

Feri - násilnický úchyl, kterého se tak moc zastávala hloupá Pekarová a Schwarzenberk.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.