Vdova Olga Menzelová: Bafala na hosty u hrobu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Vdova Olga Menzelová: Bafala na hosty u hrobu!

Akce Nadace Jiřího Menzela v Trojském zámečku: Olga Menzelová
Akce Nadace Jiřího Menzela v Trojském zámečku: Olga Menzelová (Blesk:Martin Hykl/CZECH NEWS CENTER CNC / Martin Hykl)

Otík z Vesničky i krásná Maryška z Postřižin ozdobili Rozmarný večer věnovaný Jiřímu Menzelovi (†82) a jeho nadačního fondu. Vede ho vdova Olga Menzelová (46), která na vlastní kůži pocítila, že peníze při vážné nemoci mizí jako sníh na slunci. „Chceme umělcům pomáhat důstojně žít,“ řekla.

Už poslala se svým týmem finanční výpomoc hercům Oldřichu Víznerovi (77), který bojuje s Parkinsonovou chorobou, Zuzaně Fišárkové (85), Ivance Deváté (88), Oldřichu Vlachovi (82) i Rudolfu Jelínkovi (89). Ráda by změnila myšlení společnosti, která se domnívá, že umělci se topí v penězích. „Celý život obětovali něčemu, co je důležité nejen pro jednotlivce, ale pro celou společnost. Češi si neumí pořádně vážit těchto lidí. A umělci se navíc stydí požádat a přijmout pomoc,“ řekla deníku Aha! Olga. Magda Vášáryová (75), která zazářila v Postřižinách jako Maryška, prozradila, že na Slovensku o podobné instituci na pomoc umělcům neví.

Olga Menzelová: Šperk na krku jí prozradil!

Video se připravuje ...

„Když Pavol Mikulík v neléčené cukrovce upadl, mysleli lidé, že je opilý, a nechali ho spát. A jemu kvůli tomu odešla část mozku. Kolegové se pak o něj postarali. A když jiný kolega oslepl, můj muž ho nechal slepého hrát ve svém divadle,“ popsala vlastní zkušenosti vdova po Milanu Lasicovi (†81). Magda Vášáryová a maďarský kolega János Bán (68), tedy Otík z komedie Vesničko má, středisková dostali skleněného Arnoštka. Soška připomíná Menzelovu roli kouzelníka v Rozmarném létě. Jánose to hodně dojalo. „Milý Jirko, jsem pyšný na to, že jsi mě nazval svým přítelem. Jsi důležitý element mého pestrého života,“ řekl János pohnutě.

Dává šanci

Nadační fond Jiřího Menzela vznikl před dvěma lety. Olga vycházela z vlastních zkušeností, jak je těžké poskytnout potřebnému člověku odpovídající péči. „Snažím se, aby i ostatní měli šanci spokojeně a důstojně dožít.“ Na Rozmarném večeru se dražily obrazy a předměty, které věnovaly slavné osobnosti. Výtěžek je 1 800 000 korun.

Olga Menzelová o své nadaci a pomoci Víznerovi: Jsem šťastná, že mohu pomoci!

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.